Zrušenie tehotenského príspevku

vasjar
10. jún 2021

Ako je to teraz s tým tehotenský príspevkom? Narodilo sa mi bábätko, treba to ísť nahlásiť na sociálnu o zrušení? Alebo to spraví gynekológ? Potrebujem nejaké papiere? Už ste to niektorá riešili?
Ďakujem

lilinka88
10. jún 2021

Je tlačivo o ukončení tehotenstva, vystaví gynekológ (možno aj v pôrodnici, to neviem).

lilinka88
10. jún 2021

Prípadne kópiu rodného listu môžeš doniesť/zaslať do SP

misinka0611
10. jún 2021

Mne gynekológ nevystavil, že oni to nevystavujú. Povedali, ze mala som to pytat v porodnici. Nakoniec stacilo zavolat na socialku ani rodny list netrebalo. Je v tom trosku bordel. Ak v terminovej skupine kazda zena to rusila inak 😂

lilinka88
10. jún 2021

@misinka0611 ono v zásade netreba nič, pretože systém si dieťa dotiahne sám. Iné je to, pokiaľ sa narodí v zahraničí alebo je to dieťa cudzincov. No väčšinou baby zašlú potvrdenie o skončení tehotenstva alebo rodný list, viac-menej asi pre istotu 😁

janezz
10. jún 2021

Mne dali papier o ukončení tehotenstva spolu s prepúšťacou správou v pôrodnici pri odchode.

nikayla
10. jún 2021

Ja som volala gynekologičke čo treba spraviť, prišla som s prepúšťacou správou k nej a ona mi vystavila tlačivo. To som poslala na SP poštou.

petamich
10. jún 2021

na rozhodnuti o priznani bolo napisane, ze dolozit Potvrdenie o ukonceni tehotenstva (lekar, porodnica) alebo iny doklad = pokojne to moze byt aj kopia rodneho listu 🙂

jane1987
10. jún 2021

@vasjar stacilo zavolat na SP, oni si to systemovo dotiahnu