Zrušenie príspevku na starostlivosť o dieťa a návrat na rodičák

sandri
2. aug 2016

Ahojte, je tu niekto, kto rusil prispevok na starostlivost o dieta a vracal sa na rodicovsku dovolenku? Aky je postup? Treba nejaku specialnu ziadost (tlacivo) na zrusenie, alebo je to moja "volna tvorba"? Na Upsvar sa neda dovolat a rada by som tam isla uz so vsetkymi tlacivami a rovno to vybavila. Dakujem za rady.

majusqa77
2. aug 2016

pokial viem, specialne tlacivo nieje. najskor zrusis prispevok, potom poziadas o rodicak. ja by som si ziadost o zrusenie prispevku dala potvrdit prevzatie a s tym potom ziadala o rodicak (predpokladam, ze kym ti poslu oficialny papier o zruseni to bude trvat)

madlenka221
27. apr 2017

ahojte, Sandri, ako si pochodila s tým zrušením žiadosti na starostlivost o dieťa. Je to možné? a požiadať opať o rodičák. Vďaka

sandri
autor
27. apr 2017

@madlenka221 ahoj, ano, da sa to. Je na to specialna ziadost, dali mi ju na Upsvar, na mieste som ju vyplnila a podala.

madlenka221
27. apr 2017

oki, vdaka, a smiem sa spytat dovod, preco si sa rozhodla, ak mi to mozes povedat. a nie je to tlacivo aj na internete na stiahnutie ako sa to volalo

sandri
autor
27. apr 2017

@madlenka221 ked som ho ja zhanala, na nete nebolo. Nazov ti neviem povedat, uz je to davno. Dovod bol ekonomicky - maly mi prestupil zo sukromnych jasli do statnej skolky a kedze ten prispevok je len vo vyske platby za jasle/skolku, viac sa mi oplatilo poberat 2 mesiace rodicak ako mat hradenu statnu skolku z prispevku.

madlenka221
28. apr 2017

oki, vďaka za info. Pekny deň

luculiksz
26. nov 2017

Dobry den,
momentalne aj ja idem riesit odnatie prispevku na starostlivost o dieta a navrat na rodicak. Je to kvoli nepriaznivemu zdravotnemu stavu dcerky. Uz niekolko mesiacov fungujeme naozaj tak ze dcerka je tyzden v jaslickach a 2 tyzdne doma zase tyzden v jasliach a tyzden ci aj dva tyzdne vkuse doma sustavne ma kopu liekov antibiotika atd nakolko v jasliach bezne funguju deti s totalne zelenymi soplami cize ked dcerka pride po chorobe hned to tam chyti takze katastrofa. Zajtra chcem ist na UPSVaR po tlacivo na odnatie prispevku na starostlivost o dieta s tym, ze dcerka bude oficialne v jasliach do konca novembra 30.11.2017. A akemu datumu mam prispevok odnat? k tomu 30.11.2017 alebo k 1.12.2017? a ako sa nasledne postupuje? Viem ze 15.decembra este dostanem prispevok spatne za novemver a chcem dalsi mesiac uz dostat rodicak, takze kedy si mozem podat ziadost na rodicak? musim cakat na potvrdenie o odnati prispevku na jasle alebo mozem hned podat ziadost na rodicak? ze napr. prispevok na jasle ukoncim k 30.11.2017 a ziadost na rodicak podam od 1.12.2017? Dakujem vopred za informacie

majusqa77
26. nov 2017

@luculiksz k 30.11. a ja som davala potvrdenu kopiu ziadosti o odnatie ako prilohu. O rp poziadas od 1.12.

luculiksz
26. nov 2017

@majusqa77 Aha cize ja nemusim cakat az na to, ze mi pride papier ze mi prispevok aj oficialne zrusili ze? lebo na to maju isto aj 30 dni podla zakona. Neviem ci si aj ty riesila koniec s jaslickami ale ak ano nevies mi povedat ako na to? my sme sa pre tento krok s manzelom rozhodli len dnes lebo uz takto fakt nevladzeme, dcerka mi strasne schudla je bleda zle papa kvoli tym stalym antibiotikam takze sa o nu doma bude starat babka a ja si poziadam o rodicak a budem pokracovat v praci. Aj ked neviem ci aj na staru mamu sa neda prepisat prispevok na starostlivost o dieta, ona je uz na dochodku

majusqa77
26. nov 2017

@luculiksz nemusis cakat. Oni to vidia v systeme. A neda. Ak nema zivnost, dostavala by si len 41.40 prispevok ak by si uviedla, ze sa stara niekto o nu

luculiksz
26. nov 2017

@majusqa77 ano tak som si to nasla v zakone ze musela by si spravit zivnost, preto som sa chcela dat ja na rodicak a popri rodicaku sa da pracovat a tie peniazky dat radsej svokre, to by sa uz malo dat lebo som si nastudovala ze mozem poberat rodicak a zaroven pracovat, len popri materskej nemozem pracovat

majusqa77
26. nov 2017

@luculiksz aj popri materskej sa moze 🙂

luculiksz
26. nov 2017

@majusqa77 ano viem ze sa to da aj legalne obijst, ja nemala narok na matersku tak isiel na matersku manzel z jednej prace a nasiel si inu a normalne pracoval, materska mu plynula z predosleho pracovneho pomeru a robil na iny pracovny pomer u ineho zamestnavatela

luculiksz
26. nov 2017

@majusqa77 zase preco nevyuzit aj taketo moznosti ked sa to da, stat zrovna velmi nepodporuje rodinu, ved ten rodicak je totalny vysmech a ludia co maju hypoteky a chcu zit aspon slusne nemozu z toho vyzit

luculiksz
30. nov 2017

Ahojte este sa chcem spytat, dcerku som odhlasila z jasliciek k 30.11.2017 a prispevok na starostlivost o dieta som si poziadala odnat k 30.11.2017 takisto. Tento prispevok sa vyplaca spatne ci vopred? Ze ci mi este v decembri vlastne pride prispevok alebo nie. Poziadala som si hned od 1.12. o rodicak ale ten mi pride isto az o mesiac nakolko maju na to 30 dni tak ma len zaujima ci december bude taky "hluchy" Dakujem

majusqa77
30. nov 2017

@luculiksz spatne. za november v decembri

luculiksz
30. nov 2017

Vies ma to zaujimalo lebo som k 30.11. zrusila prispevok za jasle tak ci v decembri dostanem za november uz som si nepamatala ci tento prispevok chodi spatne lebo rodicak tusim chodi vopred ze v decembri dostanes za december ze