Zmena zdravotnej poisťovne

jaja1707
31. aug 2018

Vo februári čakáme druhý prírastok, začala som uvažovať o zmene zdravotnej poisťovne u mňa a že by som potom aj bábätko dala do rovnakej, momentálne mám všeobecnú. Oplatí sa momentálne prejsť do inej? Hlavne čo sa týka nejakých preplatkov za lieky a očkovanie pre bábätká (+benefity). Máte to niektorá mamina prezistené alebo o prechode do inej zdrav.poisťovne tiež uvažujete? Lebo ja mám už z toho chaos 🙂

dominikabo
31. aug 2018

Aj ja zvažujem zmenu.. Pravdepodobne som v tom.. Už len aby to ukázalo lekárovi😊

veronero
31. aug 2018

Oplati-neoplati to je na tebe. Popozeraj vyhody pre poistencov Union a Dovera a rozhodni sa. Vseobecna ma najhorsie hospodarenie a najdlhsie cakacky na niektore vysetrenia, takze ja by som nevahala. Kazda ma svoju stranku, kde ma napisane rozne vyhody, je na tebe ktore benefity povazujes za najviac prinosne. Napr Dovera preplaca lieky, Union ti pozicia napr monitor babatka, su tam rozne preplatky ockovania. Benefity sa kazdu chvilu menia, takze idealne ak by si si pozrela aktualne na ich strankach.

nellita
31. aug 2018

@jaja1707 je na kazdom rozhodnuti,ale ja som naprv mala dceru v Union a prehlasila som ju do Dôvery,v Unione mi nic nedali naviac,nijaké vyhody pre dieta,v Dovere mas napr. kufrík pre nas novorodeniatko, nic v Unione navyse nepreplacali,prosto nebola som spokojna aj na monitor dychu som musela cakat,najprv dat ziadost potom čakať az,ma to prestalo bavit,kedze som ho nutne potrebovala, a zaobstarala som si.ho inak,cize zvaz ja som z Unionu odišla aj s dcerkou

seagul
31. aug 2018

ja som v unione min rok dostala 30e poukážku na nákup v detskom obchode, detsku knižku , preplatili 30e z baby plávania a doplácajú očkovania nad rámec. Union aj dôvera dáva aspon niaky baby darček a prepláca aspoň niečo na rozdiel od VZP 🙂. Viem že dôvera dáva prebalovaciu tašku s detskými vzorkami a tiež dopláca očkovania. Na monitor sa čaká všade.

jaja1707
autor
31. aug 2018

Ďakujem Vám za príspevky 😉
Pozerala som včera tie ich stránky a najviac ma zaujala dôvera, ale chcela som sa teda poradiť s mamičkami,či sa teda oplatí odisť z všzp
Najviac ma zaujímajú tie očkovania a preplácanie liekov. Neviem sa ani vysomáriť v informáciách, či štvrťročne vracajú nejaké preplatky. Mne sa napr. stalo, že syna sme dávali očkovať na rotavírusy, boli to dve dávky a všzp mi vrátila takmer 3/4 zo sumy - ale - očkovanie sa robilo na prelome rokov, čiže aj to môže byť dôvod,že sme dostali späť prachy.

seagul
1. sep 2018

Vracanie časti doplatkov za lieky robia všetky poisťovne, je to dané zákonom.

titimata
2. sep 2018

Tak v dôvere mam malu ta dostala ked sa naodila kufricek za 5oe zo všeobecnej co som ja nic nedostala sestra ked tam dala malu, pripadne ked ides do ich nemoznive co je svet zdravia mas lacnejsiu sukromnu izbu tzv vip. A ked ste tam cela rodina tiez su vyhody

marinka70
2. sep 2018

@jaja1707 ahoj ja som momentalne v takej istej situacii v marci cakame druhe a vsetci sme vszp a tiez som nalomena na prechod...ale som sa dala do reci zo zubarkou a povedala mi ze vszp je najlepsia v operaciach ze jej muz (tiez doktor - chirurg) povedal ze pri operaciach byva problem s unionom a doverou ze vszp je v tom najlepsia...a ze aj ked ponukaju prispevok na zuby atd tak ze to nieje take ako to reklamuju...a ze ci sa oplati prestupit napr do unionu kvoli monitoru dychu a pridpevku v dietatu na nakup...ked bude musiet cakat na operaciu...takze ma vlastne presvedcila ze zostanem vo vszp...nam tiez preplatili rotavirus a aj prenevar...takze som v celku spokojna...to co potrebujem mam...nejake balicky navyse moc ani nepotrebujem

jaja1707
autor
2. sep 2018

@marinka70 ano ved presne o to ide aj mne, hlavne o zdravotnú starostlivosti - lieky, hospitalizacie, operácie atď.. a proste v tom mám už chaos, že ktorá je v tomto spoľahlivejšia

marinka70
2. sep 2018

@jaja1707 ja som tiez uz bola uplne nalomena ze ideme do unionu...ovplyvnilo ma aj to chodila som na neurologiu a dr nemala zmluvu zo vszp (iba s unionom a doverou) tak som si vsetko platila...a to som si myslela ze zmluvu zo vszp ma kazdy...ale zas s malym chodime k ortopedovi a ten zas nema zmluvu s unionom...takze uz to nejdem ani riesim...aj ta dr na presvedcila ...sestra moja je v unione a sla na prefuky vajecnikov a cakala na schvalenie tusim 2m...ale to jej az tak nevadilo lebo to nesurilo..ale aj tak...