Zmena trvalého pobytu a rodičovský príspevok

kiaora
27. aug 2012

Hello damy, viete mi poradit ci musim oznamit Uradu prace a socialnych veci zmenu trvaleho pobytu pri poberani rodic.prispevku na dieta a co vsetko nato potrebujem? treba to riesit na urade uz v novom bydlisku alebo v starom este pred odchodom? ak mate skusenosti poradte prosim, stahujeme sa a nic nestiham ... vdaka!!!

denculik
26. nov 2012

@kiaora ahoj, ako si to riešila? práve mám rovnaký problém 😅

aja888
9. dec 2012

@denculik
ahoj, už si to vyriešila ak ano poraď. Ďakujem

adriana1980
9. dec 2012

@aja888 Ahoj.Zmenu trvalého bydliska treba nahlásiť aj úradu práce,pokial poberáš rodičovský príspevok.Ak sa sťahuješ do iného okresu,tak aj rodičovský ti bude vyplácať tan nový úrad a musíš im priniesť potvrdenie z predchádzajúceho.Ak sa sťahuješ v rámci okresu,tak stačí len nahlásiť zmenu bydliska,najlepšie aj s kopiou nového občianskeho

denculik
7. feb 2013

Ja som len napísala žiadosť na UPSVAR - vec: zmena trvalého pobytu a že žiadam o presunutie rodičovského príspevku a taktiež prídavky na deti - napísala som mená, dátumy narodenia a rodné čísla a na akú adresu... oni si to už medzi sebou spracujú... a poslala som prefotený OP - kde už mám novú adresu trvalého pobytu.. 😅

stanislavao
7. feb 2013

@kiaora
@aja888
@denculik
ja som isla na urad v novom bydlisku len z obciankych, kde bola uz nova adresa a tam sa to vyriesilo na pockanie. bolo to v ramci okresu. zlozky si presunuli sami.

melkina
6. mar 2013

@denculik ja teraz riešim presne tento problém. Môžem sa opýtať či ti to vraveli na upsvr a to stačí aj takto poštou? a dali ti aj vedieť, že to spravili? ja prechadzam z BA do Pezinku a neviem komu to vlastne poslať....Dakujem 🙂

denculik
6. mar 2013

@melkina ja som mala prestup zo stredného slovenska do BA... a posielala som žiadosť na stredné slovensko.. najprv som tam zavolala a opýtala som sa, že ako mám postupovať a oni povedali, že im stačí žiadosť a prefotený OP /kde už mám uvedenú novú adresu trvalého bydliska/ a oni si to medzi sebou presunú... ja som mala taký dosť blbý problém, že zo stredného slovenska to poslali asi 8.- v mesiaci a dávky sa vyplácajú tuším 14-teho... neposlali mi rodičovský ani zo stredného a ešte som nebola evidovaná ani v BA... takže mi jeden mesiac neprišiel rodičovský a nasledujúci mesiac mi prišiel za obidva mesiace... takže dobré by bolo, keby si im napísala niečo v tom zmysle, nech to pošlú hneď po vyplatení dávky, aby ťa stihli evidovať aj na novom UPSVAR... a nasledujúci mesiac aby ti išiel rodičovský z nového... 😵

melkina
7. mar 2013

@denculik velmi pekne dakujem za info ;)

chvostulka
9. aug 2013

Ma niekto tlacivo tej ziadosti? dakujem

barbara007
15. apr 2015

ahojte, ja som sa stahovala z BA IV do BA III, mam dat vediet aj tam aj tam?
dakujem

tomaso1
9. júl 2015

... prave som to riesil a bol som milo prekvapeny ze na urade moze nieco fungovat aj dobre 🙂
Takze netreba nikam ist osobne a ani prefoteny obciansky posielat - uz mali na Urade prace v systeme dotiahnutu novu adresu trvaleho pobytu.
Dolezite ale asi je aby ste zmenu urobili najprv v Socialnej poistovni (cez zamestnavatela alebo cez registracny list FO priamo v poistovni), potom treba pockat par dni a nasledne si zavolat na Urad prace ci to vidia v ich systeme. To je vsetko.

superholka77
10. okt 2016

@tomaso1 môžete mi poslať link toho registračného listu a aj ako mám postupovať