Zmena poberateľa prídavkov na dieťa

siimmii
12. sep 2014

Ahojte chcem sa spytat, kde mam zajst alebo ako zmenit pridavky na dieta, boli pisane na priatela, no teraz sme sa rozisli a chcem to prepisat na seba co je potrebne?Nejake tlacivo niekde pytat alebo.dakujem

bonaqa2013
12. sep 2014

zájdi na Úrad práce soc. vecí a rodiny. Dnes som tam bola a tiež sa ma pýtali, kto poberá prídavky. Ja som len doniesla papier, že syn je študent na VŠ.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matik1
12. sep 2014

@siimmii Prednostné právo na poberanie prídavkov na dieťa má matka, stačí keď pôjdeš na ÚPSVaR, odd. štátnych dávok a požiadaš o výplatu prídavkov na seba. Súhlas otca dieťaťa nie je potrebný, ani nemusíš mať jeho OP. Nezabudni nahlásiť aj zmenu účtu, ak náhodou PnD chodili na účet otca dieťaťa.

kaktusik007
12. sep 2014

@anetkaadamko absolutne nemusi... presne ako pise
@matik1

siimmii
autor
13. sep 2014

dakujem za informaciu, a nemusim si ziadne tlacivo vytlacit z netu?

fidorka7
14. sep 2014

@matik1 to sa veľmi mýliš, už dávno nemá matka prednostné právo. To bolo kedysi. Otec je rovnako oprávnenou osobou, ako matka Takže ak si raz súhlasila s tým, že ich bude poberať on, teraz on musí súhlasiť, že ich budeš poberať ty. Inak len rozsudkom súdu o zevrení dieťaťa.

fidorka7
14. sep 2014

@kaktusik007 pozri si platný zákon o prídavku na dieťa

fidorka7
14. sep 2014

@siimmii dá sa sním dohodnúť? lebo naozaj to nie je tak ako ti píšu matik1 a kaktusik007

matik1
15. sep 2014

@fidorka7 stále má prednostné právo matka, ďalej otec a ostatní príbuzní...stačí pozrieť na internet...

fidorka7
15. sep 2014

@matik1 ty ale tak neskutočne teraz zavádzaš, prosím robím s týmto príspevkom 20 rokov... daj link na ten internet, kde sa to píše a najmä kto to tam píše (asi nejaká baba v poradni, ako ty, že?) nech sa všetci úradníci povzdelávame. Nečítaj internet, ale zákon Ti odporúčam. Ale čakám na ten link, dúfam že mi ho pošleš a nezahráš mŕtveho chrobáka teraz, naozaj ma to zaujíma.

matik1
15. sep 2014

@fidorka7 ak s tým robíš, tak nás pouč. Našla som to cez google, kde píšu, že prednostné právo má matka, otec a ďalej tí ostatní...Keď teda poberá PnD môj partner a ja sa s ním rozídem, chcem poberať PnD na seba, bude to problém, ak mi nedá súhlas? Môžem to riešiť jedine tak, že mi súd zverí dieťa do opatery, donesiem Vám rozhodnutie zo súdu, že ho mám zverené do osobnej starostlivosti, tak vtedy môžem žiadať o výplatu PnD? A odpusti si ironické poznámky, tiež som úradníčka nie síce v štátnej, ale vo verejnej správe, tiež pracujem už 22 rokov a z vlastných skúseností viem, že sa môže seknúť aj úradník, keďže máme každú chvíľu zmeny v zákonoch, čo určite z praxe poznáš...

matik1
15. sep 2014

@siimmii spýtaj sa priamo fidorky7, čo Ti k tej zmene treba, keď tvrdí, že ja sa mýlim. Ak s tým pracuje, tak Ti to presne bude vedieť povedať.

9lf9
15. sep 2014

pravo na poberanie pridavkou maju obaja rodicia rovnake ak je aj otec na RL.
na prehlasenie na seba budes potrebovat bud suhlas otca dietata ze suhlasi aby sli pridavky na teba alebo potom zverenie dietata do tvojej staroslitovsti sudom- potom ked budes mat pravoplatne rozhodnutie
potom uz len spolu so ziadostou a kopiou rodneho listu zdokladujes jednu z tychto dvoch priloh.

stuck
15. júl 2016

Ahojte,viete mi poradit ako je to momentalne teraz?Potrebujem ku zmene pridavkou z manzela na mna suhlas manzela al. co je potrebne?dakujem