Žiadosť o rodičovský príspevok

chavierka
4. jan 2012

Ahojte, nemáte prosím Vás niektorá napísanú Žiadosť o rodičovský príspevok, ktorú ste odovzdali zamestnávateľovi?Ďakujem

cicimon
4. jan 2012

zamestnavatelovi sa neda ziadost o RP, to ide na urad prace..

mia551
4. jan 2012

presne tak, vyplaca to urad prace, tam sa podava aj ziadost, maju na to vlastne tlacivo...:
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

chavierka
autor
4. jan 2012

hej, len som myslela,či nemám nejako požiadať, oznámiť zamestnávateľovi, že plánujem byť doma do 3 rokov môjho dieťaťa. niekde som totiž čítala, že písali aj krátky oznam zamestnávateľovi, že ostávajú na rodičovskej dovolenke...

cicimon
4. jan 2012

@chavierka tak to posles zamestnavatelovi "ziadost o rodicovsku dovolenku"... zvycajne to staci tak 1-2mes pred skoncenim MD

zuzuzaa
4. jan 2012

ano treba napísať žiadosť o rodičovskú dovolenku, píše sa to pred skončením materskej. Zamestnávateľ ti musí vyhovieť.

monika1279
4. jan 2012

Ja tiež musím napísať len neviem ako mám začať 🙂 musím niečo vymyslieť 😉

emily_666
4. jan 2012

nuž ja som napísala asi len 3 vety, aj to ručne, lebo mi odišla tlačiareň a súrne som to potrebovala hneď dať na poštu : kto som, čo som, že sa mi vtedy a vtedy narodilo dieťa, odkedy som na MD a že odvtedy do vtedy žiadam o rodičovskú dovolenku a dakujem na koniec. 😀

cicimon
4. jan 2012

nieco v zmysle
"Vec : žiadost o rodičovskú dovolenku

V zmysle Zakonníka práce žiadam o poskytnutie rodičovskej dovolenky v termíne od xx.xx.xxxx.

dakujem"

plus standardne hlavicka - adresa tvoja, zamestnavatela a podpisy

kto vie prislusny pragraf moze ho tam dat, ale netreba.... netreba davat ani datum do - jedine ak presne viete dokedy, ale lepsie nedat

emily_666
4. jan 2012

nuž ja som dátumy na žiadosť mzdárky musela napísať

chavierka
autor
4. jan 2012

Ďakujem

nexa
15. jan 2012

ahojte.. prosim vas.. da sa prepisat rodicovsky z jedneho rodica na druheho?...

dejka
16. jan 2012

ahoj nexa, rodičák sa dá prepísať ja som tak mala prepísaný na manžela.

stanka77777
10. feb 2012

Ahojte, ak by ste mali záujem, prečítajte si články o materskej a rodičovskej dovolenke, tu sú na ne linky: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka......, a druhý: http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka....... V predmetných článkoch je množstvo potrebných informácií a cenných rád k problematike materskej a rodičovskej dovolenky a ku všetkému, čo s nimi súvisí. V druhom z nich je samostatná kapitola venovaná rodičovskému príspevku.

stanka77777
10. feb 2012

Keďže som dostala pár upozornení, že mnou uvádzané linky nefungujú, uvediem ich ešte raz.

Tu sú:

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-ka...

janka987
20. mar 2012

ahojte, mam otazocku, ak som prvy rodicovsky prispevok nedostala tento mesiac (lebo som on nepoziadala po skonceni materskej) a ak tak urobim co najskor, dostanem ho aj tak až buduci mesiac? Ci ho vedia poslat aj individualne?

cicimon
20. mar 2012

@janka987 RP sa posiela kazdy mesiac cca k 15. spatne... takze aj ked by si on poziadala dnes, dostanes ho najskor v polke aprila

janka987
20. mar 2012

@cicimon dakujem

mon173
16. apr 2012

caute baby, ked chcem poziadat o rodicovsky prispevok na UPSVaR, potrebujem nejake potvrdenie zo socialky ze mi skoncila materska? to znamena ze o rodičovský prispevok mozem ziadat az po skonceni materskej? materska mi konci o 2 tyzdne. ide mi o to ci to mam zacat vybavovat uz teraz, alebo mam cakat az mi nieco poslu zo socialky. dakujem za info 🙂

didia
2. máj 2012

Caute, treba este obehat aj ine urady, ked mi konci materska, citala som nieco o dochodkovom sporeni a pod.???

gapa
3. máj 2012

@didia
ak si si nepodala prihlášku po pôrode na soc.poistovnu, tak ju treba podať najneskôr v den nástupu na RD, ak si zamestnaná a chceš súvislé dôch.poistenie. Treba si zobrať kopiu RL a ostatné majú na Sp. Urob si kopiu alebo vypíš prihlášku 2x a na jednom nechaj potvrdiť prevzatie soc.poistovnou. To si založ k zápočtovým listom do dôchodku.
A treba nezabudnúť aj na odhlášku.

didia
3. máj 2012

@gapa dakujem🙂

tinka5
9. máj 2012

Ahojte som tu nová a potrebujem poradit....kedže nemám nárok na materskú, tak po narodení musím vybavit rodicovsky príspevok, čo budem potrebovat pre zamestnávateľa.....

lenuska6663
31. okt 2013

ahojte potrebovala by som poradit. do maja 2013 som poberala rodicovsky prispevok, potom som bola evidovana ako rodič starajuci sa o dieta do 6 rokov, teraz 19.10.2013 sa nam narodilo druhe dietatko a ja vypisujem ziadost o rodicovsky prispevok kedze narok na matersku nemam, mam o tom aj rozhodnutie, od akeho datumu sa ziada o rodicovsky prispevok?

1dubas
17. aug 2015

@chavierka Ahoj. Mne teraz v auguste tiež končí materská a volal mi zamestnávateľ, že mám doniesť oznámenie o žiadosti o rodičovský príspevok s udaním probližného termínu, plánovaného návratu z MD. A tiež by som potrebovala nejaký vzor, ako sa také niečo píše...

evittam
17. aug 2015

@1dubas Ahoj, normálne len napíš oznámenie, že ti vtedy a vtedy končí MD a že pokračuješ alebo nastupuješ na RD. To stačí - nič viac od teba zamestnávateľ nepotrebuje, ani pravdepodobný dátum návratu do práce. A už vôbec nie oznámenie o žiadosti o rod.príspevok.