Žiadosť o materskú, PN a výpoveď

lilla23
11. máj 2022

Ahojky. Dnes bola na poradni ale som na PN ale počas toho som dostala výpoveď a dnes mi lekár dal papier žiadosť na materskú, kde to mám poslať keď som počas PN dostala výpoveď? Ďakujem

veronikaszabova
11. máj 2022

@lilla23 socialna poistovna

nika11103
11. máj 2022

Ahoj z akého dôvodu si dostala výpoveď počas pn ? A ešte k tomu tehotná ? Ak si to písomne oznámila zamestnávateľovi tak výpoveď nemôžeš dostať a ani počas pn , iba ak by zamestnávateľ skončil či si nejak závazne porušila pracovnú disciplínu

lilla23
autor
11. máj 2022

@nika11103 dostala som výpoveď počas skúšobnej dobe a ze počas skúšobnej dobe ti môžu dat výpoveď, toto mi povedal koordinátor s agentúry

alenah31
11. máj 2022

@lilla23 tehotenstvo si oficialne oznamila? Ak ano - ukoncit PP v sk. dobe mozu, ALE musia uviest dovod, ktory s tehotenstvom nesuvisi. Pokial si to neoznamila - ide o ukoncenie PP v sk. dobe a je to ok.

helus888
11. máj 2022

@alenah31 keď je v skúšobnej dobe ako píše, mohli jej dat výpoveď. V takom prípade nieje chránená počas PN

alenah31
11. máj 2022

@helus888 Napisala som niekde, ze nemozu? ALE ak oznamila oficialne tehu musia uviest dovod a nesmie sa tykat tehotenstva. A v sk. dobe sa nedava vypoved - rovno sa ukoncuje PP.