Zastavenie živnosti v Rakúsku a tehotenstvo

feessi
1. máj 2016

ahojte prepacte ze zabavam no potreboval by som trosku poradit . som tehotny 🙂 teda s mojou partnerkou .problem je ze sme sa ocitli v zlozitej situacii . ona pracovala na zivnost v rakusku 7 rokov v decembri 2015 prisla o pracu prisla na svk a pokusila si najst pracu tu aj nasla . zivnost v rakusku zastavila 15 februara .od 15.2.2016 pracuje na svk . plati odvody za nu zamestnavatel. teraz otehotnela a ... . vraj nemoze poberat z rauska nic .a navyse na svk jej tiez nevznikne narok lebo nebude mat odpracovanych 270 dni povinnych pred porodom . teraz by som Vas chcel poprosit nakolko verim , že tu niekto ma chut vyjadrit sa alebo ma pozistovane ako to vlastne je teraz s nami .ci nam nemozes poslat nejake informacie popripade nejake stranky kde by nam mohol niekto pomoct . aka kolvek informacia nam moze pomoct a hlavne mne upokojit ju ..dakujem za vase reakcie duro

dasenka1203
1. máj 2016

idealne by bolo obnovit zivnost a platit odvody cele tehotenstvo, az kym nevznikne narok na wochengeld

sue
1. máj 2016

Kedy má termín pôrodu?

feessi
autor
1. máj 2016

@sue 27.12.2016

sue
1. máj 2016

Ale ved tam jej vyjde 270dni...natesno ale vyjde...dva dni tam lietaju a to sa da vybavit s gyndosom....

evittam
1. máj 2016

@feessi No ako to počítam- stačí, že bude mať zmluvu a PP aspoň do nejakého 15.11.2016 a tých 270 dní NP pred pôrodom normálne stihne..... 😉

evittam
1. máj 2016

@sue Ani sa nejak nemusí dohadovať - myslím si - to je 270 dní do pôrodu nie do nástupu na MD....A ak má termín pôrodu 27.12.. tak nástup na MD je 6 týždňov pred pôrodom a to vychádza na 15.11. 😉
@feessi

sue
1. máj 2016

@evittam vidis, ano, to mi nenapadlo 😃 trubka som 😃

evittam
1. máj 2016

@sue Ale kdeže.....prečo by si mala byť? Len ťa to nenapadlo. 😉

feessi
autor
1. máj 2016

dakujem