Zánik rodičovského príspevku

soffek
24. aug 2024

Ahojte, dcéra nastupuje do škôlky od septembra ale 3roky bude mať až v novembri.
Zaniká mi RP hneď nástupom dieťaťa do škôlky, alebo zaniká až v novembri (decembri)?
Áno je to napísané na stránke úradu, že od 3r alebo ak dieťa nastúpi do štat. škôlky, čítala som diskusie z minulého roku a niektoré píšu, že budem poberať aj naďalej do 3.veku aj keď je v škôlke. Ďakujem.

85miska
24. aug 2024

@soffek rodicovsky prispevok skonci dnom ked dieta bude mat 3 roky.

matkahelka
24. aug 2024

@soffek na stranke akeho uradu sa pise, ze RP konci, ked dieta nastupi do statnej skolky? hod sem link na tuto nezmyselnu info. RP konci dnom, ked dieta dovrsi 3 roky a je jedno, ci je v skolke od 2 rokov alebo od 3 rokov. a kedze sa RP vyplaca mesiac spatne, posledny dostanes v decembri

patka06
24. aug 2024

@matkahelka
https://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialn...

Je to tam, platí pre predlžený rodičák z d§vodu neprijatia do škôlky

matkahelka
24. aug 2024

@patka06 miesas jablka s hruskami. my sa tu nebavime o predlzenom RP, ale o riadnom, ktory konci DOVRSENIM 3r.veku dietata.

patka06
24. aug 2024

@matkahelka nič nemiešam, dala som link, na ktorý si sa pýtala

matkahelka
24. aug 2024

@patka06 ale ano miesas. to, kedy konci riadny RP mas uvedene v prvych dvoch riadkoch toho linku. mesiac po dovrseni 3r.veku dietata. ten posledny bod plati pre RP vyplacany z dovodu neprijatia dietata do spadovej skolky.

patka06
24. aug 2024

@matkahelka presne to som napísala aj ja

andreakotesova
25. aug 2024

@matkahelka ved to iste napísala aj @patka06 Akurát vynechala slovo "spádová". Normálne matky porozumeli.

soffek
autor
25. aug 2024
matkahelka
25. aug 2024

@soffek to iste je v linku vyssie. tykaju sa ta prve 2 riadky, nie uplne posledny odstavec

matkahelka
25. aug 2024

@patka06
@andreakotesova autorka prispevku sa nepytala na ukoncenie poberania predlzeneho RP, ale na ukoncenie poberania riadneho. a riadny RP konci dovrsenim 3 veku dietata, nema na to vplyv, ci je dieta doma, v skolke, na marse. pridavat link, kde je uvedene ukoncenie poberanie predlzeneho RP v tomto pripade je od veci, ze ano.

patka06
25. aug 2024

@matkahelka pochopila som na čo sa autorka pýtala, preto som vysvetlila, že sa to nie je jej prípad a týka sa to predĺženého rodičovského príspevku - jednou možno stručnou , myslím, že pochopiteľnou vetou aj keď som v rýchlosti vynechala "spádovej"
Link nie je od veci, len sú v ňom napísané všetky možnosti zániku RP, kto ho číta vyberie si možnosť, ktorá sa ho konkrétne týka.

matkahelka
25. aug 2024

@patka06 no neviem, ci si z toho kazdy dokaze vybrat, co sa ho tyka. konkretne autorka to zjavne nedokaze, ked sa na to pyta a nevie, kedy vyplacanie RP konci

patka06
25. aug 2024

@matkahelka Máš pravdu, nevie si každý vybrať tú správnu možnosť - žiaľ, je to tak napísané na oficiálnej stránke - bez ďalšieho vysvetlenia

letfenixa
26. aug 2024

Kde to je uvedené, že ten posledný bod sa týka predĺženeho RP?

misicka921
26. aug 2024

Do decembra vám bude vyplácany (keďže sa to berie spätné) iné by bolo pri predĺženom čo sa vás netika keďže vy ste na normálnom vtedy končí pri nástupe do škôlky. Mala som to aj ja takto ..