Zamietli mi rodičovský príspevok

aneta1243
18. jún 2022

Ahojte,bola som žiadať rodičovský príspevok ktorý mi zamietli . Situácia je taká že mám dvojičky, s manželom sme obidvaja na materskej. On s jednou ja s druhou dcérou. Mne materská skončila 15 juna, manželovi skončí 15 augusta. Išiel neskôr na materskú . Ale vec sa má tak že som bola žiadať rodicak ktorý mi zamietli lebo že nemôžeme poberat naraz materskú a RP. O rodičovský môžem požiadať az keď manželovy skončí materská . tak sa chcem opýtať ako vykryť tie 2 mesiace ? Nebudem teraz nič dostávať, odvody kto bude akože za mňa platiť ? Neviete čo mám teraz robiť ,? Ďakujem

katus87
18. jún 2022

No podľa mňa, buď sa evidovať na úrad práce ako nezamestnaná na tie dva mesiace, taký čas platí štát za teba alebo dobrovoľne si zaplatiť zdravotnú poisťovňu

tanapeta
18. jún 2022

@aneta1243 manžel môže zrušiť materskú, nastúpiť do prace a ty požiadať o rodičovský

iwesska
18. jún 2022

Mozes sa prihlasit ako osoba starajuca sa o dieta do 6r. a 2 mes.bude za teba odvadzat stat odvody,ale nebudes dostavat nic,ak trvas na tom,ze muz bude na materskej do augusta.

petamich
18. jún 2022

presne ako pise @iwesska

klarissa25
18. jún 2022

Ale ved ty budeš a rodičovskej dovolenke, len bez poberania rodičovského príspevku to je cele...

zuzinka888
18. jún 2022

@katus87 no to by musela dat vypoved ak je zamestnana ale na materskej.

ajka0207
18. jún 2022

@aneta1243 keďže si poberala materské tak máš pracovný pomer ktorý trvá?

kapanek1
18. jún 2022

Tak ako pise iwesska. Len nebudes dostavat ziadne peniaze. A po tych dvoch mesiacoch ked muz pojde do prace si poziadas o RP

aneta1243
autor
19. jún 2022

@ajka0207 áno

aneta1243
autor
19. jún 2022

Ako je to veľmi smutné lebo tie úradníčky fakt ho* vedia . Zisťovala som si to ešte pred tým tak mi bolo povedané že sa len nedá súčasne poberať materská a Rp na jedno dieťa. A minulé čo som bola si ten rodicak vyberať tak pani úradníčka ešte nemala taký prípad volala ďalším 3 koegynam že ako to teraz vyriešime. A mi nevedia ani povedat že čo vlastne s tými dvoma mesiacmi