Z rodičovskej na materskú - aké formality vybaviť?

elly5
26. feb 2020

Ahojte aktuálne som na rodičovskej z dcérkou ktorá bude mať 3 roky na začiatku algusta (do škôlky pôjde v septembri ) .
Čakáme 2 bábo a nastupujem na materskú 12.júla.
Treba sa niekde prihlásiť /odhlásiť ale niečo niekam zaniesť vybaviť ? Ďakujem za radi
Poprípade aj čo treba spraviť po narodení bába už si to nepamätám (a či sa niečo zmenilo )
Ďakujem

evittam
26. feb 2020

@elly5 PP trvá?

elly5
autor
26. feb 2020

@evittam pracovný pomer však? Áno som zamestnaná na dobu neučitú od roku 2016

evittam
26. feb 2020

@elly5 Nic neriešis. Len oznamenie zamestnavatelovi o nástupe na ďalšiu MD. Nástupom na MD treba zrušiť poberanie RP.

anuskaa
28. feb 2020

Treba sa odhlásiť na Úpsvr a požiadať o odňatie rodič. príspevku, oni vám dajú vyplniť formulár, vysvetlite situáciu a oni vám vysvetlia že je to dôležité pre SP teda social. poisťovňu, kde to budú od vás žiadať. Ale keď ze ste zamestnaná môžte sa spýtať vášho ZL či vám bude materskú vybavovať on, v niektorých prípadoch ZL posiela všetky formuláre do SP ak nie, musíte si to všetko poodnasať do social. poisťovne (ZL nie je povinný, ale napr. v mojom prípade on posielal formuláre a ja som dokladala ostatné papiere), teda u vás treba vám to potvrdenie o odňatí rodičov. príspevku aby ste nabehli na materskú) odo dňa vášho skončenia v práci.