Z rodičovskej dovolenky na materskú - aké mám povinnosti?

tosomja
3. máj 2021

Dobrý deň.
Som na rodičovskej dovolenke, od 18.4. mám byť na materskej, ale ešte nemám rozhodnutie zo sociálnej poisťovni.
Treba ísť na úrad práce zastaviť poberanie rodičovského, kým nebudem mať rozhodnutie, alebo aký je postup?
Nerada by som niečo vracala.
Keď ani neviem či mi bude priznaná materská.

petrisa213
3. máj 2021

@tosomja ešte máš kľudne čas. Teraz v máji ti príde rodičak za apríl. Lebo tam ti ešte nárok vznikol. Tak budeš mat ešte cely máj čas počkať na rozhodnutie zo socialky a potom môžeš kľudne ísť na úrad práce požiadať o zastavenie rodičaku ak ti teda uznajú materskú.

tosomja
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petrisa213
3. máj 2021

@tosomja jaaj tak to neviem ako majú v CZ ale tu platí rodičak tak ze keď ti co i len na 1 deň vznikne nárok tak máš priznaný celý rodičak. Nie je to alikvotne na počet dní ako je napr materská.

evicka530
3. máj 2021

@tosomja zavolaj si na UP a opytaj sa. Niekde xhcu rozhodnutie zo SP, niekde staci ziadost tebou napísaná. Odomna chcu rozhodnutie, ale kedze SP na to ma 60 dni a muz od 1.6.chce nastupit na MD so starsim, (potrebujem potvrdenie z UP o ukoceni RD) skusila som im poslat zatial ziadost s tym, ze rozhodnutie zo SP poslem ked dojde. Zatial sa neozvali 🤷‍♀️

tosomja
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evicka530
4. máj 2021

@tosomja tak u teba lepsie počkať na rozhodnutie zo SP keď nevieš. Ale inac, je to na hlavu. SP ma 60 dni na to a co potom budem vracat rodicak lebo moja ziadost na zrusenie nestaci? 😃 Nie som svojpravna ci co inac oni by si to kjrasne vedeli sami overiť na socialnej keby chceli
Vzor ziadosti je na stranke UPSVAR medzi formularmi. Je to len jednoducha ziadost, kde nbapises odkedy chces zrusit a preco