Z rodičovského na OČR

dany85
5. jún 2023

Dievcata ak viete poradit...v juli mi konci rodicak, starej dovolenky mam 27 dni. Vychadza to tak ze 31.8.by som mala nastupit do povodnej prace. (Po vycerpani dovolenky, v praci chcem normalne zostat, neplanujem vypoved, v praci somnou rataju).
Chcela by som vsak ten tyzden od 4.9. este nejakym sposobom byt doma - aby sme sa s malym aklimatizovali na skolku. Chcela by som ho rano vodit aj poobede brat. Keby pracujem, jedno alebo druhe nestiham.
Jedine co ma napada je nastupit po skonceni rodicaku na OCR na tyzden a dovolenku cerpat po skonceni OCR - tak by mi vysla aj na ten septembrovy tyzden. Je to blbost? 🤔

petamich
5. jún 2023

chces cerpat OCR na dieta, ktore bude chodit do skolky? to ti nejaky lekar da? 🙂

martinkatinka
5. jún 2023

A ty uz dopredu vies, ze dieta bude chore?? Ved ho nechaj chodit do skolky a ked ochorie, ostanes doma na OCR. V praci s tebou pocitaju, no ty nepocitas, ze zacnes normalne pracovat.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
5. jún 2023

@bublinka1426 no autorka to chce evidentne opacne 🙂 ak jej v juli konci rodicovska, ma 27 dni dovolenky a potom chce v septembri riesit OCR, tak chce najskor cerpat dovolenku (aspon ja to tak chapem)

bublinka1426
5. jún 2023

@petamich aha ok 🙂 ale aj tak..no..este ze mam nove bryle dakujem za opravu

dany85
autor
5. jún 2023

Nie, urcite nechcem cerpat OCR ked bude v skolke, taka trubka niesom. Do skolky je vzaty k 1.9. cize realne nastupi 4.9.
Mne dovolenka vyjde do 31.8. normalne cerpana po rodicaku takze leto vykryjem kym je doma ale chcela by som nejako ten prvy tyzden co bude v skolke. A kedze viem ze vtedy je OCR blbost, uvazujem nad sposobom koniec rodicaku - OCR - dovolenka. V praci su ustretovi tam nevidim problem tyzden naviac byt doma len neviem ci sa to zakonne da.

martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 ale realne, na co ti tu ocr daju, ked je dieta zdrave?? Ved to je cista spekulacia....

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bublinka1426
5. jún 2023

@dany85 zamestnavatelovi robi problem spekulacia. a ist z dovolenky rovno na OCR by to pre mna tak vyznelo. prepac.

petamich
5. jún 2023

@dany85 ak sa nemylim na to, aby si mala platenu OCR sa musis aspon na jeden den vratit do prace (cerpat dovolenku), aby sa ti obnovilo zdravotne poistenie - to pre variant ist na OCR hned po rodicovskej

kazdopadne ano samozrejme na chore dieta ti OCR daju a mozes s nim byt doma a ak aj na zdrave, to uz si ty zvaz, len vtedy logicky nemoze chodit do skolky tak nechapem, co tym vyriesis 🤷‍♀️ ja osobne by som si ale radsej setrila OCR na obdobie, ked to budem skutocne potrebovat, lebo ak bude dieta extremne chorlave (co ti samozrejme neprajem), tak aj ten najchapanlivejsi zamestnavatel moze mat toho plne zuby

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 no zakonne to nie je, je to podvod. Vycerpaj dovolenku, ak ti to zamestnavatel umozni a potom ak dieta ochorie, ostanes doma..... Bud rada, ze ti dovolenku akceptuje kedy ty chces, pretoze to naozaj nemusi.

doriiis
5. jún 2023

@dany85 ....však si z tej starej dovolenky nechaj 7 dní na ten september.V čom je problem?

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 a druha vec, ty si vezmes ocr a mozes robit doma home office? To tiez nie je "zakonne".

petamich
5. jún 2023

@dany85 chapem 🙂 kazdopadne ty vies ako a co a ake mas moznosti

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 no medzi riadkami... Akoze toto je fakt cista spekulacia. Mozes sa aj urazit, ale kedze to takto robi kazdy druhy, tak to tu aj tak vyzera.....

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dany85
autor
5. jún 2023

@petamich este ma napada dohodnut sa na tyzden neplatene volno v tom septembri..

martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 kolegyna berie ocr a pracu spravi v pihode z domu.... No mozno som to zle pochopila. Kazdopadne, takato spekulacia.....

petamich
5. jún 2023

@dany85 pripadne pred cerpanim dovolenky, sa nahlasit v zdravotnej poistovni na 1-2 tyzdne ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov (zaplatia zdravotku), pri neplatenom volne je pre zamestnavatela komplikacia, ze ta musi odhlasit a prihlasit do ZP a zdravotne si platis sama, tak by som sa s nim radsej dohodka, ze zostanem na rodicovskej o dva tyzdne dlhsie, je sice bez naroku na prispevok ale aspon zdravotne mas uhradene a potom si vycerpam dovolenku 🙂

mamina7070
5. jún 2023

chcela si pandemicku OCR predpokladam ale v maji sa ženili podmienky a uz sa neda cerpat ako chces
lebo sa da na naˇu nastup mesiac po skoceni RD tj zavisi od datumu skoncenia RD u teba p
v septembri uz pan OCR nemozes cerpat dieta je prijate do ms

dany85
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
5. jún 2023

a standardnu ocr ak nemas obnovene NP nedostanes zaplatene

dany85
autor
5. jún 2023

@petamich aha super o tejto moznosti som nevedela - ta starostlivost o dieta. Moc dakujem tak to dohodnem takto.

martinkatinka
5. jún 2023

@dany85 ty pises o svojej kolegyni.... A kazdopadne, pytala si sa, za mna je to spekulacia. Proste v septembri, ked ochorie, tak si tu ocr vyberies. Nevidim dovod to riesit inak, zbytocne. Fakt mozes byt rada, ze ti dovolenku schvalil a mas vykryte prazdniny.

dany85
autor
5. jún 2023

@martinkatinka pisem ze kolegyna byva ocr aj kazdy mesiac, nikde nepisem ze je na nej HO paneboze.

smajliica
5. jún 2023

Nemôže si ten týždeň zobrať dovolenku manžel? Pripadne v lete na niekoľko týždňov, ty sa vrátiš do práce a potom vezmeš týždeň dovolenky v septembri