Z práce počas rodičovskej znova na materskú

danik1505
27. apr 2014

Ahojte, dievčence... Potrebujem poradit, lebo som sa dostala do zamotanej situácie... Začnem poporiadku- od 2010 pracujem na dobu neurčitú, v 2012 som šla na materskú, kedy sa mi v máji 2012 narodil malý. Ked mal 15 mesiacov, m usela som z financnych dovodov nastupit opat do prace- som vydata, ale chceli sme brat uver. Maleho som dala do jasli, kde poberam nanho prispevok vo vyske 230 eur, nakolko bude mat este len dva roky... minuly tyzden mi ale moja nadriadena oznamila, ze v priebehu par mesiacov mi skrati uvazok na polovicny, nakolko sa vraj vyhybam pracovnym povinnostiam z odovodnenim, ze mam male dieta- nezucastnujem sa poobednajsich akcii, ktore zacinaju o 17. 00, pretoze manzel pracuje v nepretrzitej prevadzke, kde mu nie je vzdy umoznene prehodit si smenu, alebo dat mu volno... nadriadena vie, ze ja som sla do prace kvoli peniazom, a tak iste rata s tym, ze polovicny uvazok neprijmem, nakolko to financne z hladiska dochadzky nevykryjem, a preto to bude pre mna znamenat vypoved... a teraz k teme- uz dlhsie uvazujeme nad druhym babatkom, ale aj nad tym, ze manzel pojde pracovat do zahranicia, ale ked dam vypoved, je to v haji.. tak uvazujem, ci by som nezostala teraz tehotna, ak sa podari a nedala sa na PN- v tom pripade by som mohla poberat aj PN a aj rodicak na maleho? alebo ako to je? nadriadena ide o rok- dva do dochodku, tak dufam, ze keby som sa vratila potom, tak uz ju nezastihnem... v kazdom pripade- polovicny uvazok rovna sa mala PNka, mala materska, maly prijem.. poradte mi, ak sa v tom vyznate... dakujem

zalka
27. apr 2014

@danik1505 áno mohla by si poberať PN aj RP na malého. Takže už len sa posnažiť o skoré otehu ... a návrat na RD.

danik1505
autor
27. apr 2014

@zalka vdaka... tak uz len muzovi musim povedat, aby sa pripravil 😉 ale som rada, ze babatko nebude len ako zachrana prace, ale ze sme ho aj planovali predtym... tak snad to vyjde a malinke bude zdrave a spokojne...

zalka
27. apr 2014

@danik1505 držím päste

janasal
28. apr 2014

Pocas Pn je narok na rod.prispevok. V pripade ale ze otehotnies a vznikne ti narok na materske co ti asi vznikne lebo aj pocas rodic.prispevku si v pracovnom pomere aj keby si nepracovala ale stale mas zamestnavatela cize nemas rozviazany prac.pomer.. tak teda ak ti vznikne narok na matersku a dieta este nebude mat 3 roky tak stratis rodic.prispevok lebo mozes poberat len jednu statnu davku no ale to je este daleko. Este pises ze maleho si dala do jasiel tak dufam ze si si namiesto rod.prispevku uplatnila prispevok na starostlivost o dieta

bleee
28. apr 2014

@danik1505 ahoj, napadla ma este jedna vec. Ak by ti hrozilo realne hrozilo, ze ti skrati uvazko, v takom pripade sa mozes este predtym vratit spet na rodicovsku dovolenku, tj ostat doma. Medzitym sa pokusat o babetko, len na PN by si asi nemala narok. Materska by sa ti mala ratat z minulorocneho prijmu, pripr. z predpokladaneho prijmu. Ale nestratila by si pracu ani uvezok, ak ide o to.

janasal
29. apr 2014

Blee ma pravdu, mozes sa vratit na rodic.prispevok a pokial nebudes mat pocas rodic.prispevku rozviazany prac.pomer tak na matersku ti vznikne narok.