Z pn na materskú?

moni1992
4. nov 2019

Chleca by som sa spýtat som tehotna na pn ke rizikovom lebo ma v práci nemohli zaradit na ine pracovisko budem na pnke do marca 2020 potom nastupim na matersku z pn ky mi budu vypočítat materské?

amelia000
4. nov 2019

@moni1992 a preco si sla na pn ved ak ta nevedia zaradit na ine pracovisko mas narok byt doma a dostavat plat.

veronikaszabova
4. nov 2019

@amelia000 lebo si nevie nastudovat zakony a takto zbytocne doma sedi a pobera PN :(

00ivi00
4. nov 2019

materskú ti vyrátajú z odpracovaných mesiacov v ktorých bola za teba zaplatená nemocenská poistenie v roku 2019

veronikaszabova
4. nov 2019

@moni1992 btw ako ti mozu pocitat MP z PN?? 🤣🙈😳😳

moni1992
autor
4. nov 2019

00ivi00 dakujem

00ivi00
4. nov 2019

@moni1992 nie je začo 😉

cocacola3
4. nov 2019

@amelia000 to nie je take jednoduché, ak robi v malej firme tak zamestnavatel isto robí obštrukcie 🤦‍♀️ Mne povedal moj sef bud pn alebo si mam napísať výpoveď. Tak si vyber, tahanice zo sefom alebo pn a všetci budú spokojný.

amelia000
4. nov 2019

@cocacola3 no ja verim ze to nieje jednoduche a zamestnavatelia tlacia zeny na pn. Ano asi preto ti povedal ze si mas pisat vypoved lebo on ti ju napisat nemohol 🙂 trosku sice z ineho sudka ale mam vo svojom okoli kde clovek nepravom dostal vypoved. Par mesiacov si posedel doma..podal zalobu na byv. Zamestnavatela a uplne s prehladom vyhral a zamestnavatel mu este musel preplatit aj mesiace kedy sedel doma na zadku. Cize ani tie sudy niesu natom tak zle v tomto 🙂

cocacola3
4. nov 2019

@amelia000 no neviem, ci by sa mi chcelo vlacit po súdoch...

tmtm
4. nov 2019

@moni1992 ja som bola tiež tak ako ty a počítali my to z platu nie z pn

veronikaszabova
4. nov 2019

@tmtm no lebo MP sa neplati z PN 🙈

tmtm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tmtm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tmtm
4. nov 2019

@veronikaszabova no lebo tebe som neodpovedala, tak načo reagujes?

pallovas
4. nov 2019

To ze dostávaš PN pri výpočte MD nehrá žiadnu rolu... Ja som tak isto od 20tt PN... Ale odvody či to NP za teba beží rovnaké ako keby si bola v práci.. Rozdiel je v tom, že to neplatí zamestnávateľ ale štát..... Nemocenské ti ide normálne a z toho sa počíta MD... Len PN sa vypláca 55% z platu....aspon tak mi to šéfova vysvetľovala ci co to

pallovas
4. nov 2019

Možno som to trochu skomolila.... Ako mi to vysvetľovala ale tak nejak to tuším hovorila... Ze ten plat je vykazany akoby si bola v práci, aj tie odvody sa platia z tej mzdy z toho sa ráta materská aj keď si PN... Len na PN to platí štát a na tej PN dostávaš 55% z príjmu a potom 75% sa z toho ráta materská... Bola som z toho úplný debil keď mi to vysvetľovali ale aspoň tak nejak som to pochopila