Z materskej na materskú. Na čo mám nárok?

denca76
17. aug 2010

Ked idem z jednej materskéj na druhu,mám nárok na poberanie materskéj na obidve deti? Syn bude mat v septembry 3 roky,a maličká má 14 dní.Všetkým dakujem za odpoved.

zuzanaznr
17. aug 2010

@denca76 skús to nájsť na www.socpoist.sk Sa mi ničo marí, že tam nárok je, ale nie v celej výške... nie som si istá... pokukaj na tej www.

annie13
17. aug 2010

z jednej materskej na druhu sa ani neda ist lebo materska je len 28 tyzdnov potom mas rodicovsku dovolenku a bud si dostavala 164 eur alebo po novom 256
teraz by si uz mala byt na materskej 6 tyzdnov pred porodom s dcerkou a cca v jej 6 mesiacoch znova prejdes na rodicovsku tentokrat na dcerku a budes dostavat len jednu teda 256 alebo 164 na obidvoch
darmo ze mas dve deticky peniaze take ako pri jednom zial je to tak som na tom podobne

zucha
17. aug 2010

je to tak, peniaze dostavas len pre to najmensie dieta

cigaretka5
17. aug 2010

Nárok na materskú je podľa toho či si ešte zamestnaná, teda či ti platí pracovná zmluva. Ak áno zamestnavatel ti pred nástupom na mm potvrdzoval príjem
z ktorého ti vyratali vysku materskej. Ak si kvázi nezamestnaná dostaneš iba rodičovský príspevok hneď

juliagregor
17. aug 2010

na staršieho syna si brala doteraz rodičovský príspevok, ten sa Ti narodením dcérky zruší a budeš brať materskú 28 tt, potom znova rodičovský príspevok do 3 rokov dcérky, máš nárok ešte na jeden príspevok viac info nájdeš tu https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/zahadny-jednorazovy-prispevok-na-dieta-2/
a tu https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/materska-rodicovska-opat-materska-2/

mirko
17. aug 2010

ja som tak isla, a veru je to tak ako pisu baby, materska-teda rodicovsky na prve dieta ti zanikne ked nastupis na matersku s druhym babom...a po pol roku materskej znova na rodicovsky, ale korunky budes dostavat len na druhe dieta, pridavky na obe deti....

walir
12. dec 2012

ci akurat to riesim,,to je svinstvo...to mame ako vyzit s 2 detmi a s jednym prispevkom tzn. ze pri druhom dostaneme matersku 6mesiacov..a starsia bude mat rok a pol tak na nu uz nebudem dostavat rodicovsky prispevok ? kolko je vlastne pridavok na d. ?? dakujem

bambibam
12. dec 2012

všetko čo som poberala na prvé zaniklo (rod.príspevok), a na druhé som poberala odznova materskú a teraz rodičák +2 mesiace mi vyšiel nejaký príspevok 2xokolo 40e ,lebo je medzi nimi malý rozdiel +rodinné

iwonita
4. feb 2013

ahojte, ja by som sa rada spytala k tejto teme. Rodicovska mi skonci, potom mam 17 dni do nastupu na matersku s druhym dietatom. Vyska materskej sa bude ratat z toho obdobia, kedy som pracovala ? Cize z mojej mzdy u zamestnavatela - bude rovnako vysoka ako prva materska ?

mahulenka87
22. jan 2014

Ako to teraz funguje ak prejdem z materskej na materskú??? 😕 ako sa vyrátava príspevok? A ak plánujem počas materskej pár hodín mesačne pracovať, aký to bude mať vplyv pri vyrátavaní ďalšej materskej? Ďakujem

terka258
7. feb 2014

tak kocky ahojte tak ak tomu dobre rozumiem ja ked som s prvym poberala matersku nejakych 350 eur potom som presla na rodicovsky a budem cakat druhe babo zase budem dostavat 5 mesiacov matersku 350 eur a prejdem potom na rodicak?🙂 ci?

huahua
10. sep 2016

Ahojte, nechcem zakladať novú tému, tak to šupnem sem. Som na rodičovskej dovolenke s cca ročným drobcom a vo februári mám termín pôrodu.
1. Kedy najneskôr treba zamestnávateľovi oznámiť, že opäť idem na materskú?
2. Keďže som stále zamestnaná a poberala som materskú, budem mať na ňu nárok automaticky aj teraz? Ďakujem.

majusqa77
10. sep 2016

@huahua 1.klasicke oznamenie o tehotenstve spolu s kopiu tehot.knizky - je na tebe kedy to das, podla mna kludme v tom 4-5mesiaci
2.ak trva prac.pomer budes mat narok na matersku