Z ktorej práce sa mi bude počítať materská?

19. máj 2023

Dobrý deň maminky, chcem sa opýtať vec ohľadom materského.. mám takú situaciu, že prvé dietatko mame z ivf a plánujeme druhe ale ja mám dosť stresujucu prácu so zlým vedúcim tak som sa dala vypísať na pn a do prace sa už vrátiť nechcem… zamestnaná som tam od decembra 2022… mam mesačnú výpovednú lehotu.. chcem sa opýtať, že pokial by som dala vypoved ostala na pn za ten mesiac výpovednej (viem že sa to tak dá) a otehotnela by som, tak materská by sa rátala z tejto prace alebo by to bola ta minimálna?dakujem za odpoved

lilinka88
19. máj 2023

Pokiaľ máš v tomto zamestnaní odpracovaných 90 dní bez PN/očr/prerušení, takže tohto zamestnania.
ak nemáš, tak z minulého roka od všetkých iných zamestnavatelov,ak od nich máš dokopy min 90 odpracovaných dní.
Ak nemáš ani to, tak z minima.
Samozrejme všetko za podmienky,že spĺňas aj 270 dní NP v posledných dvoch rokoch

autor
19. máj 2023

@lilinka88 no pn som mala dva krát za ten čas že som bola chorá a raz ocr… teraz som na pn robím si vyšetrenia a ideme do posledného pokusu ak by vyšiel tak to by bolo samozrejme naj aj po tejto stranke ale ak nie tak proste aj tak zmením prácu…

etel1
19. máj 2023

Som na MD, dieťa má 2 roky. Zamestnanecký pomer ukončený nebol. Začiatkom januára mám termín. Ešte počas terajšej MD. Ak chcem "super" materskú, na ako dlho sa musím zamestnať s " dobrým" príjmom.? Čím viac hľadám, tým sa viac v tom strácam. Ďakujem za odpovede