Z čoho sa mi bude počítať materská?

jatara
8. jún 2022

Ahojte, prosím o radu,momentálne som na RD, čakáme 2 bábo, mám pracovnú zmluvu na dobu neurčitú, no počas rodičovskej sa mi podarilo nájsť na privyrobenie prácu z domu ktorú vykonávam na dohodu. Moja otázka z čoho sa mi bude počítať teraz materská? Len z pracovnej zmluvy alebo bude to nejako ovplyvňovať aj tá dohoda?

lienka.7
8. jún 2022

@jatara pokial mas z dohody platene odvody, tak z dohody. Si to prezistí bud v praci alebo ha SP.

kat_
8. jún 2022

z TPP, ktory trva a aj z dohody, pokial su platene odvody

alenah31
8. jún 2022

@jatara pokial to bola dohoda s pravidelnym prijmom, boli z nej platene odvody aj na NP. Ak mas aj z nej aspon 270 dni NP ku dnu porodu - budes mat narok na materske z oboch PP, z prveho PP aj na tehotensku davku urcite , pokial tych 270 dni NP z dohody mas uz k 13tt - tak aj z tej ziskas tehotensku davku.

jatara
autor
9. jún 2022

@alenah31 ďakujem pekne. To som si nebola istá, či sa to potom nejako priemeruje z PP a dohody. Takže by mi mala vyjsť materská z PP ako pri prvom dieťatku však? Plus z dohody podľa príjmu z nej - áno budem mať ku dňu pôrodu 370 dní. Ďakujem 🙏🙏

alenah31
9. jún 2022

@jatara ak ide o reťazovú materskú tak áno - materské z PP zo zákona nesmie byť nižšie ako to prvé.

lilinka88
10. jún 2022

@jatara pokiaľ chceš materskú z oboch PP, musíš si aj podať dve žiadosti, nie je to automaticky z oboch