Z čoho bude počítaná moja materská?

valentina12345
24. sep 2021

viete mi prosim poradit, z akeho uvazku, resp roku mi bude ratana materska? som zamestnana 7 rokov u toho isteho zamestnavatela ns tpp. od konca roku 2018 som isla na matersku, som aktualne na rodicovskej. v lete som zacala pracovat na 1/2 uvazok na inu zmluvu. nastupit na svoj povodny uvazok mam od decembra tohto roku. buduci rok v marci by som mala nastupit na dalsiu matersku.
neznizila som si tym druhym 1/2 uvazkom buducu matersku? pripadne co by sa stalo s vyskou materskej, ak by som pokracovala v polovicnom uvazku aj buduci rok do materskej?
velmi pekne dakujem za pomoc

zalka
24. sep 2021

@valentina12345 ak ostaneš pracovať aj na pol úväzok .. tak dostaneš MD z pôvodného úväzku a aj toho polovičného
v decembri ti končí RD?

valentina12345
autor
25. sep 2021

@zalka dakujem za odpoced. v decembri, chcela by som si vycerpat staru dovolenku do konca roku 2021 a pokracovat od januara iba v polovicom uvazku do materskej. ale bala som sa, ci by to neznizilo matersku. takze sa bude vyratavat z roka 2021?

zalka
25. sep 2021

@valentina12345 a čo v januári vrátiš sa na rodičovskú? či ako tomu mám rozumieť

valentina12345
autor
26. sep 2021

@zalka nie, rodicovska mi konci koncom novembra tohto roku. do konca roka si chcem vycerpat staru dovolenku a subezne s cerpanim starej dovolenky pokracovat od januara iba v skratenom uvazku - do marca, kedy nastupim opat na matersku.

zalka
26. sep 2021

@valentina12345 a starý PP ti skončí?

valentina12345
autor
26. sep 2021

@zalka teoreticky nie, mozem pokracovat na 1/2 na povodnom alebo novom pp. podla toho co je vyhodnejsie

zalka
26. sep 2021

@valentina12345 hm...
no z toho celého PP nazvem ho PP A , tam ti vznikla nejaká dovolenka ... vyčerpaj den dva z nej po skončení RD, tj. ked dieťa bude mať tri roky a zvyšok si daj preplatiť a ukonč PP.
Z nového PP nazvem ho PP B ten je polovičný, tam chodíš do práce nadalej ...
v prípade že v decembri januári ti treba ísť na PN .. tak pôjdeš na PN .. ale lekára musíš požiadať o 2 x PN detto aj MD aby ti vystavil 2x tlačivo
1x PN pre PP A, z ochrannej lehoty, detto aj MD z ochrannej lehoty
a 1x PN pre PP B, z trvania PP, detto aj MD z aktívneho poistenia trvania PP
rozumieš?

valentina12345
autor
26. sep 2021

@zalka dakujem, ale ja ale nechcem ist na PN. moja otazka bola, z akeho roku sa bude pocitat materska. ci z 2021, alebo 2022

zalka
26. sep 2021

@valentina12345 ja som napísala o prípadnej PN vôbec na PN ísť nemusíš ... ale s tým PP A urob ako som ti napísala ...

z PP A sa bude rátať z roku 2020 tam si bola na RD, takže z predpokladaného príjmu čo ti potvrdí mzdárka ( môže potvrdit aj to z tej poslednej výplaty pred skončením PP )
z PP B sa bude rátať od nástupu do zamestnania 2021 do nástupu na MD 2022

valentina12345
autor
26. sep 2021

@zalka jasne, rozumiem. este prosim, z coho by sa ratala, ak by som v januari pokracovala v 1/2 uvazku z pp A? uprava na 1/2 az po vycerpani starej dovolenky do konca roku 2021

zalka
26. sep 2021

@valentina12345 čiže by si skončila PP B ...
no tak to by sa ti rátala MD z PP A , z platu roku 2021
a z PP B ak by si skončila napr. v januári PP B , tak by si bola v ochrannej lehote tak aj tak by bol nárok na MD z PP B a bol by rátaný z roku 2021
ak by ti PP B skončil v decembri, tak tam by ti brali v úvahu rok 2020 tam nebol žiaden príjem lebo si tam PP B nemala, tak rátam, že by ti dali z predpokladaného príjmu.

valentina12345
autor
27. sep 2021

@zalka dakujem pekne za odpoved