Vznikne mi nárok na materskú pri druhom tehotenstve?

nika4495
5. dec 2019

Ahojte chcem sa opýtať v marci som nastúpila na materskú dovolenku zamestnaná som bola vtedy u jedného zamestnávateľa on júna 2018 zmluva mi teda skončila na konci mája, materskú som dostávala lebo predtým som tiež pracovala len medzi tým som bola mesiac na úrade. No a chcem sa opýtať keby som teraz opäť otehotnela napríklad v januári, vznikol by mi ešte nárok na materskú, alebo už len rodičovský príspevok, keďže v podstate nezamestnaná som od 31.5.2019? Asi už len rodičovský však?

schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika4495
autor
5. dec 2019

@schniderova a môžem vedieť akú sumu by som mesačne platila ak to máte zistené 🙂? ja som myslela že by sa mi tam ešte zarátavali tie dni predtým čo som robila, škoda no ale ďakujem 🙂

mima1
5. dec 2019

@nika4495 vyska DNP zalezi od vysky zakladu ktory si urcis. Ta najnizsia suma co je na zaplatenie mesacne asi 170€

schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika4495
autor
11. dec 2019

@schniderova ďakujem no len pokiaľ zistím že som tehotná až v nejakom povedzme 5 týždni tak už asi ťažko to stihnem ono to asi nejde spätne doplatiť však? a my sme sa pokúšali o prvé skoro 3 roky takže tak

schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika4495
autor
11. dec 2019

aha jasné no tak to je škoda že sa to nedá doplatiť mne to vychádza že aj tak by som to nestihla ak nerátam blbo lebo veď na materskú sa nastupuje cca mesiac pred pôrodom tak to by som musela platiť si to ešte pred otehotnením nie?
@schniderova

schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika4495
autor
14. dec 2019

aha ďakujem pekne 🙂
@schniderova

evittam
14. dec 2019

@nika4495 Ak otehotnies v januári 2020, TP cca október 2020. Cize ak PP skoncil v maji 2019 tak budes mat cca 200dni NP. Cize buď sa zamestnat alebo DNP. A aspon na 100dni. Ak DNP tak zaplatit par dni a dat sa PN ale DNP nech trva. Btw.tazko takto radit ak este nie si tehotna.

evittam
14. dec 2019

@schniderova Ak by si chcela MD z DNP a z maxima tak musis platiť minimalne 26tyzdnov pred pôrodom co je dost peňazí.😉

evittam
14. dec 2019

@schniderova Nie 270dni pred MD ale hlavnou podmienkou naroku na MD je mat aspon 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom.

evittam
14. dec 2019

@schniderova V jej pripade ak by otehotnela ako pise a stačila by jej MD z minima tak plati co som uz napisala. Nehnevaj sa ty aj rozumies problematike?

schniderova
14. dec 2019

@evittam ano NP ale to ta musi doktorka dat na PN a mas vychadzky dost zle ked uz jedno dieta mas a nepreakticke podla mna ale mne nejde to max materku ale aby som mala narok potom na 370€ lebo ak mam mat na max narok da sa 6 mesiacov platit potom sa zamstnant ku znamym ale to je komolikovane rasej platit min a mat 370 3 roky ako mat rodicak 270€ 3 roky

schniderova
14. dec 2019

@evittam prosim ??? predatav si ze teraz to riesim aj s clovekom ktory mi dobre radi ale tu sa ozvat a poradit. prepac ze som sa vobec ozvala .

evittam
14. dec 2019

@schniderova Mne sa nemusíš ospravedlňovať. Ale niektoré rady su cele zle. Pekný vecer.

evittam
14. dec 2019

@schniderova Ty riesis svoj pripad, ktory nepopisujes. Co sa tyka
@nika4495 Tam plati co som uz napisala.
Kazdy pripad je špecifický.

schniderova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moniiini
4. jan 2020

Ahojte maminky, potrebujem radu. Som na rodicovskej dovolenke s 20 mesacnym syncekom. Pred materskou som bola zamestnana 8 rokov u mojho zamestnavatela, v maji 2018 som nastupila na matersku a v januari 2019 na rodicovsku dovolenku. K 31.12.2019 zamestnavatel zrusil firmu a tym padom mi zaniklo pracovne miesto. Od 1.1.2020 som evidovana na urade prace a budem poberat davku v nezamestnanosti, rodicovsky prispevok bude poberat manzel. Avsak vcera som zistila, ze som tehotna. Za jun dostanem poslednu davku v nezamestnanosti a vratim sa na rodicovsku dovolenku. Budem mat narok na matersku davku s dalsim dietatkom? Alebo co mam urobit, aby som tento narok mala? Dakujem za vsetky cenne rady.

andre8757
20. feb 2020

Dobrý deň,
Chcela by som vás skúsených poprosiť o radu. Do 29.2.2020 mi trvá RD s prvým dieťaťom, pracovný pomer trvá na dobu neurčitú. Som tehotná a termín porodu je až koncom októbra 2020, do práce sa dovtedy vrátiť nechcem. Ešte mam starú dovolenku cca 25 dni. Mohla by som vás poprosiť o radu ako je najlepšie postupovať? Či mam najskôr nastúpiť na PN alebo čerpať dovolenku? Aby som mala čo najvýhodnejšiu PNku a následne materskú (cca od septembra 2020).
Veľmi ďakujem za rady, bola som v jednej účtovnej kancelárii ale vôbec nevedela poradiť. Ďakujem.