Výška tehotenskej dávky je nižšia ako je minimálna

mia107
18. jan 2024

Ahojte chcela by som sa spýtať či vám doplácali do výšky minimálnej tehotenskej tehotenskej dávky ak vám vypočítali denný vymeriavací základ nižší ako je daný poisťovňou 8,57 €.

alenah31
18. jan 2024

@mia107 normálne ti bude chodiť tá najnižšia suma TD na deň. Výpočet sa robí vždy, v podstate sa tým zisťuje nárok a sú povinný ti poslať oznámenie o pri znaní tejto dávky. Potom ti asi aj materské bude chodiť nízke či nie? Ak by to tak bolo - tam to nedoplácajú automaticky. Po narodení dieťaťa si požiadaš o doplatok rozdielu do výšky vyššieho RP na ÚPSVaR. Podáš normálnu žiadosť o rodičovský príspevok, doložíš rozhodnutie o výške materskej + RL dieťaťa. Zo SP ti potom bude chodiť materské + z ÚPSVaR ten rozdiel.

mia107
autor
18. jan 2024

@alenah31 práveže materská mi vychádza celkom dobre len ta tehotenská dávka mi nevychádza ani ta minimálna

jaga18
18. jan 2024

To ti doplatia k minimu. Aj mne vyšla slušná materská a tehotenské mi doplacali k minimu.

mia107
autor
18. jan 2024

@jaga18 ďakujem za odpoveď ♥️

alenah31
18. jan 2024

@mia107 pokiaľ poistencovi vychádza nižšia dávka ako je zákonom určené minimum - bude ti rovno vyplácané to minimum🙂

chadkroeger
18. jan 2024

Dopocitaju do minima