Výška materskej pri dvojičkách

tiffanytheo
26. máj 2013

Ahojte by som sa chcela informovat aka je vyska materskej pri dvojickach ci trojickach.Aky je vysoky rodicovsky prispevok.Aky ci je vysi aj ten jednorazovy tzv kocikovy prispevok.Dakujem.

marcelatje
26. máj 2013

@tiffanytheo kamoška má dvojičky a pokiaľ si dobre spomínam jediná výhoda bola že dostala 2x príspevok - kočíkový, inak všetko akoby mala jedno ... 😖 čiže materská 65% vymeriavacieho základu myslím a rodičák nejakých 190,- EUR plus cca 20,- EUR rodinné prídavky, ale to je asi na každé dieťa čiže 2x cca 20,- EUR

jancamad
26. máj 2013

@marcelatje
@tiffanytheo ja mam dvojičky a matersku som mala 65% z vymeriavacieho základu po dobu 43 týždnov (pri jednom dieťati je 34 týždnov) a rodičovský mam 249,50 na mesiac (pri jednom 199 či kolko) to maš do 3 rokov dieťaťa.🙂

marcelatje
26. máj 2013

@jancamad pri jednom je to 222,- čiže ty máš o tých cca 20,- EUR viac lebo máš deti 2 🙂 a áno teraz keď hovoríš kamoška hovorila aj o tej predĺženej materskej na to som aj zabudla 🙂

jancamad
26. máj 2013

@marcelatje ale ešte nato pridavky na 2 deti. ja som napisala len rodičovsky. čiže ešte +46 takže dokopy rodičovsky na dvojičky aj s pridavkami cca300eur

marcelatje
26. máj 2013

@jancamad no aj tak nič moc, nie? ☹

jancamad
26. máj 2013

@marcelatje no jasne. mali dať normalne 199*2 a nie 25% z toho jedneho. to je hlavu postavene. čo jednej dam cely rohlik a druhej len štvrtinku lebo na viac nemam?? katastrofa, na tom našom SLovensku

tova
27. máj 2013

o akej katastrofe piseste? Ja mam dvojicky a ani neviem co to je kocikovy prispevok. nedostala som ani nedostavam uplne nic ani cent od statu. byvam v usa.

chymenitta33
27. máj 2013

@tova- kočky riešia "dvojičkovo" na uzemí SR

tova
27. máj 2013

@chymenitta33 na uzemi SR by sa malo prestart pindat, a vazit si to co clovek dostane.

trasko
27. máj 2013

tova to katastrofa je ten tvoj prispevok.no ale,ASPON si podotkla,kde zijes... 😉

tiffanytheo
autor
29. máj 2013

No tak ci tak bieda.A to zevraj maju rusit kocikove aj pridavky na deti lebo stat nevie komu ma zobrat aby platil dlhy.

kkriznicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz