Vyrátanie materskej z TPP alebo dohody

9. okt 2024

Ahojte, momentálne som na RD s 1,5 ročným dieťatkom.
TPP mám uzavretý už pár rokov na jednej škole. Teraz, počas RD som od septembra začala učiť na dohodu, pár hodín do mesiaca, ale na inej škole.
Chcem sa spýtať - pokiaľ by som budúci rok nastúpila na materskú, z čoho mi ju vyrátajú? Z TPP alebo len z dohody, ktorú mám od septembra? Vôbec mi nenapadlo, že dohoda by mi mohla pokaziť prípadne ďalšiu materskú.
Prosím, poraďte, ďakujem

autor
9. okt 2024

@katariiinkaa ďakujem, ale teda ak tých 270 dní napr nevyjde a bude to menej , tak potom ako? To sa tam neuvádza... Inak by to bolo fajn, pochopila som to tak, že by mi to materskú ešte o kúsok navýšilo, ale pokiaľ to nebude tých 270 dni tak potom neviem aká je situácia ďalej a to by som práve potrebovala vedieť 🤷

petamich
10. okt 2024

Matersku bude vypocitana z existujuceho pracovneho pomeru a ak stihnete nazbierat 270 dni aj z dohody, tak mozete poziadat o materske z oboch PP.

autor
10. okt 2024

@petamich ďakujem.velmi pekne za odpoveď, to som potrebovala vedieť

mamina7070
10. okt 2024

ak nastupis na MD v roku 2025 tak VZ sa urci z roka 2024 ak si mala prijem z ktoreho bolo platene nemocenske poistenie a teda z dohody, kedze u teba nepojde o retazovu matersku

petamich
10. okt 2024

@mamina7070 z prveho pracovneho pomeru ide stale o retazovu matersku 🙂 kedze dohodu ma u ineho zamestnavatela

Takze
1. pracovny pomer materska bude urcena z PVZ a nemoze byt nizsia ako prva, lebo ide o retazovu
2. pracovny pomer bud sa zapocitaju len dni (co nepotrebuje) alebo ak nazbiera 270 dni poziada si aj z tohto PP