Vyradenie z úradu práce bez materskej

springflower
19. aug 2021

Ahojte, vedel by mi prosím niekto poradiť? Pred pôrodom som bola evidovaná na úrade prace, avšak po pôrode ma vyradili, avšak nárok na materskú mi nevznikol, keďže mi chýbali nejaké dni, čiže budem až po 28 dňoch žiadať o rodičovský. Teraz ten mesiac budem ako dobrovoľne nezamestnaná a mám si zaplatiť zdravotku? Ďakujem za odpoveď.

klarissa25
19. aug 2021

@springflower ale ved o rodicak môžeš požiadať hneď po narodení dieťaťa.. máš naň nárok hneď ako poradíš

klarissa25
19. aug 2021

*porodis

simca06022011
19. aug 2021

no predpokladam, ze ta vyradili lebo si oficialne na "materskej=rodicovkej" dovolenke... Nepamatam presne ako sa to riesilo ale normalne kontaktuj zdravotku ci ta eviduju na rodicovksej, vybav si rodicovsky HNED (myslim ale nie som si ista, ze automaticky sa to riesi, ak socialka vystavi doklad, ze nie je narok na matersku).. Nech poradi niekto kto ma cerstve skusenosti. Ale nie, ak si ponahlasujes vsetko ako treba a vybavis, nic nebudes platit ako samoplatca.

klarissa25
19. aug 2021

Ak nemáš nárok na materskú tak narodením dieťaťa si automaticky na rodičovskej dovolenke...a o rodicak žiadam hned

springflower
autor
19. aug 2021

@klarissa25 nežiada sa o rodicak až po 28 dňoch narodenia bábätka?

klarissa25
19. aug 2021

@springflower vtedy sa žiada o príspevok pri narodení dieťaťa lebo ten je podmieny dožitim 28 dňa dieťaťa

scacchi
19. aug 2021

@springflower to je prispevok pri narodeni prveho dietata po 28 dnoch - pediater ti da potvrdenie

klarissa25
19. aug 2021

@scacchi príspevok pri narodení, každého dieťaťa, nemusí byť prvé.

springflower
autor
19. aug 2021

@klarissa25 ja som trúbka, asi sa mi to poplietlo
ďakujem, veľmi si mi pomohla 🙂