Výpoveď z práce po návrate z RD a výška ďalšej materskej

mellany76
23. aug 2018

Ahojte, som na začiatku tehotenstva a rozmýšlam ako si zariadit materskú dávku , keď som na úrade práce a poberám podporu. Na predchádzajúcej rodičovskej dovolenke som bola do 3/2018 , potom som sa vrátila naspat do práce, kde som odpracovala 4 mesiace, ale keďže som bola pn , mám zaplatené nemocenské poistenie za 88 dní. od júla som na UP a teraz som zistila , ze som tehotna, termín porodu 4/2019. Ak by som sa po novom roku zamestnala na krátku dobu pred nástupom na MD , a dala na PN do DM, podla coho by sa mi rátala materská ? stačí mi tých 88 dní NP ? ak som dobre čitala , 270 dní NP budem mat splnenych . Vďaka

draik
23. aug 2018

Zamestnať sa na 90 dní bez PN a spol. a bude sa počítať z nového príjmu (ak teda TP nie je na začiatku apríla a trváte na zamestnaní až v budúcom roku). Počas zamestnania sa zahŕňa do 270 dní aj RD a pod. Ak bude menej ako 90 dní zamestnania (ale nejaké budú) a nebude iné zamestnanie v tomto roku, tak z príjmu počas 4 mesiacov tohto roka. Ak nebude ani zamestnanie, ale iba DNP menej ako 26 týždňov, tak z minima.

mellany76
autor
24. aug 2018

@draik vdaka, takze ak si nenajdem pracu na dlhsiu dobu ako 90 dni, bude sa mi ratat materske z tohtorocneho zamestnania aj ked som bola zamestnana menej ako 90 dni v roku 2018 ?

anshelia
24. aug 2018

@draik ahoj nevieš prosím poradiť s takouto vecou. Ak mi teraz končí PP 31.8 a to je piatok, ďalší zamestnávateľ ma ale zamestná až od 3.8. čo je pondelok, čo mám robiť s tými dvoma dňami, ktoré za mňa nebude platiť nikto??

draik
25. aug 2018

@mellany76
Musí byť 90 dní poistenia v tomto alebo budúcom roku, inak by bolo materske z minima.

draik
25. aug 2018

@anshelia
Zaplatiť zdravotné poistenie z minima.