Výpoveď počas rizikového

majka2211993
20. nov 2018

Dobrý deň som 6tyzdni tehotenstva a dnes mi môj zamestnávateľ prerušil pracovnú zmluvu. Chcem sa opýtať termín mam na júl 2019 ak sa mi nepodarí znova zamestnať mam nárok na materskú a v akej sume asi tak? A mam nárok na nejaký príspevok na koľko som od včera na PN (rizikové tehotenstvo) Ďakujem pekne...

musinely
20. nov 2018

Ahoj...na základe čoho Ti zamestnávateľ prerušil prac.zmluvu? Ak si mu oznamilaže si tehotna-to by nemal( ak simala dobu určitú-ok). Ochranná lehota 8 mesiacov,-nárok napíš otazku sociálnej poisťovni ( nakoľko je tam PN)a odpovedia Ti priamo odbornici ktorí o tom rozhodujú.

janulka2811
20. nov 2018

Smer socialna poist. a tam sa popytaj co treba.

9lf9
20. nov 2018

od kedy ti trval PP, ak mas 270 dni NP tak narok budes mat lebo ci v ochr.lehote, Pn budes mat platenu ved si zostala PN ked ti trval PP, vyska MD aj PN zalezi kolko si zarabala.

liviakarmanova
20. nov 2018

@majka2211993
Aj ja som to tak mala pokiaľ máš odrobeny určitý počet dní (už som zabudla koľko to bolo) tak si v ochrannej lehote a máš nárok na materskú vypočítajú ti ho s priemeru . Ja som poberala podporu pol roka a potom som musela chodiť na úrad sa hlásiť ale už som nemala ziadny prijem

rencina_4
20. nov 2018

hej, len otazka je, ci si mu uz oznamila, ze si tehotna??? potom by predsa nemal pravo ti prerusit ti zmluvu, nie

evittam
20. nov 2018

@majka2211993 Prerusil ti PZ? To je co? Máš neplatené volno, dovolenku,PN, výpoveď, skončenie PP dohodou, skoncenie PP-doba urcita?!
Oznamila si tehotenstvo?
Mas splnenu hlavnú podmienku naroku na MD-t.j.270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom? Ak ano si v OL nárok na MD budes mat ako aj na PN. Ak splnas podmienky nároku tak aj na podporu.

evittam
20. nov 2018

@janulka2811 Na SP? Posledné miesto kam by som šla.

majka2211993
autor
20. nov 2018

Takto pracovala som rok na TPP v jednej firme odtiaľ som odišla bola som asi 6mes. Nezamestnaná a nastúpila som do určitého obchodného reťazca dňa 22.11by mi skončila skúšobná doba (mala som riadnu pracovnú zmluvu) na koľko 19.11som ostala na PN (rizikové tehotenstvo). Dnes to je 20.11mi prišla domou kontrola normálne som otvorila dvere dali mi niečo podpísať a potom mi dali do rúk obálku a odišli (moja prvá kontrola v živote) otvorím obálku bum prerušenie pracovného pomeru bez udania dôvodu. Normálne som skoro na zadok padla lebo som si vykonávala svoju prácu tak ako som mala. Keď som si bola po obede na hlavnej pobočke vziať zápočtový list bolo mi povedané ze po PN alebo po materskej ma vezmú späť no už nie do tej istej prevádzky ale do druhej takže doma si myslia ze to bolo na podnet vedúcej na koľko tam boli nejaké nezhody.... Tomu sa už nedopatram...

majka2211993
autor
20. nov 2018

A zajtra idem na zdravotnú a soc. Poisťovňu takže som zvedavá co mi povedia. Ozaj a tie co ste ostali na PN a počas PN vám dali výpoveď tak zdravotnú ste si platili samy???

9lf9
20. nov 2018

@majka2211993 nebudes si nic platit sama

evittam
21. nov 2018

@majka2211993 Pocas PN neplatis ziadne odvody. Na PN mas narok ci aj na MD -malo info.

zanettsur
22. nov 2018

platit nebudes nic, kedze si na pn, n nerozumiem tomu, ako ti mohli dat vypoved. predsa pocas pn ani pocas tehotenstva ta zamestnavatel vyhodit zo zakona nemoze, nie?

9lf9
22. nov 2018

@zanettsur v skusobne dobe moze a tiez aj ked je tehotna (aj pokial tehotenstvo oznamila) len to nemoze byt uvedene ako dovod ukoncenia pp

majka2211993
autor
22. nov 2018

@9lf9 tehotenstvo som neoznamila na vedení... Ale to už nevadí výpoveď už neriešim len som nevedela ci si budem platiť zdravotnú alebo nie...