Výpočet meterskej z dohody o práci študenta

pa_ulin_a
29. nov 2018

Ahojte 🙃 prosim vas s priatelom cakáme bábiku a chvela by som sa spýtať či niektorá nemate skúsenost s tým či sa materská počita aj z dohody a praci študenta momentalne som uz zamestnana od septembra na TPP ale predtym som bola študent a teda či sa mi bude pocitat aj z tej dohody 🙂 dakujem vám krasne za radu ❤️

lubik87
29. nov 2018

@pa_ulin_a choď na zdravotku a zistí si či za teba bolo platené zdravotné poistenie 🙂 ak áno a do dňa nástupu na materskú budeš.mat 270 dní zaplatené nárok máš 🙂

seagul
29. nov 2018

Zdravotka s tým nič nemá, materskú vypláca sociálna poisťovňa. Podmienkou je 270 dní nemocenského poistenia za posledné 2 roky aby ti vôbec vznikol nárok. Máš toľko? Ak ano, vznikne ti nárok ale vymeriavací základ sa bude počítať z novej práce ak v nej odrobis aspon 90 dní.

lubik87
29. nov 2018

@seagul veď tam jej to povedia ..dve minúty namiesto 1 hodiny čakania na sociálke ;)

lenka0033
29. nov 2018

@pa_ulin_a skús no asi nie. Treba podať žiadosť o materskú keď príde čas a uvidíš. Nezáleží koľko máš odpracovane ale od niečoho iného. Z dohody Tá ani zamestnávateľ nenahlasuje na soc.poist

seagul
29. nov 2018

@lubik87 úprimne, nerozumiem tvojej odpovedi. Na zdravotke jej nepovedia či má nárok na materskú. A či platila z dohody nemocenské a či má 270 dní za posledné 2 roky snáď vie.
@lenka0033 z dohody o brigádnickej práci sa môže a nemusí platiť, podľa toho či zarobila viac ako 200e mesačne alebo nie. Ale samozrejme aj tak sa dá zistiť či má nárok- podať žiadosť a počkať na vyjadrenie .....

lubik87
29. nov 2018

@seagul ale áno povedia 🙂 mne aj ľuďom v mojom.okoli povedali dokonca mi pani vytlačila papier presne od kedy do kedy som bola.zamestnana v ktorej práci a na aký PP...vybavené do 2 minút ..pričom.socialka a ochota tunajších pracovníčok nula.bodov ...ty si prečítaj prvý príspevok čo.som.pisala.a jej otázku takže asi nevie .

seagul
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
29. nov 2018

@seagul vieš čo kamoška vždy len dohodovala a nejak jej asi platili zdravotku lebo nárok má ..alebo trepala hlúposti 🙂

seagul
29. nov 2018

@lubik87 kelu, som to omylom zmazala 😑. Možno to nebola dohoda o brigádnickej práci ale niektorá iná, kto vie. Pokiaľ vedia aj na zdravotke vytiahnuť tieto údaje, je to super, myslím že všetci sú rýchlejšie ako sociálka ;)

pa_ulin_a
autor
29. nov 2018

@seagul @lubik87 dakujem za rady 🙂 z dohody klasickej viem ze sa pocita len neviem o tejto studenskej preto ak sa pocita tak samozrejme mi to vychadza ak sa nepocita tato moja dohoda tak mi to nevychadza 🤷🏻‍♀️ chcela som len vediet ci s tym niekto nemal podobnu skusenost 🙂

lubik87
29. nov 2018

@seagul áno je to.lepsie ....no možno dačo iné ale vybabrala baba zo systémom 90 dní "odrobila " za 1500€ a materská luxusná jej príde 🙂

seagul
30. nov 2018

@pa_ulin_a neodvádza sa ani zdravotka ani nemocenské

seagul
30. nov 2018

@lubik87 ano, to je známy "odrb" :D

lubik87
30. nov 2018

@seagul keby som ho nezistila 85 dní pred nástupom na materskú :D nevadi :D