Výpočet materskej pri reťazovom pôrode - zmena zamestnania počas RD

tatianamisko
12. feb 2019

Baby, prosím viete sa niekto vyjadriť k výpočtu pravdepodobného denného vymeriavacieho základu pri "reťazovom pôrode" v prípade, ak som počas rodičovskej dovolenky zmenila zamestnávateľa a znova som nastúpila na rodičovskú dovolenku?
Tu sú podrobnosti:
- predpokladaný termín nástupu na materskú dovolenku s druhým dieťaťom je 15.4.2019
- prvá materská dovolenka trvala od 26.9.2016 do 21.5.2017
- bola som zamestnaná na trvalý pracovný pomer v súkromnej firme, pri prvom dieťati mi bolo vypočítané materské 26 € na deň a od 1.5.2017 mi bolo zvýšené materské na 28 € na deň
- od 22.5.2017 do 31.1.2018 som bola na rodičovskej dovolenke
- pracovný pomer v súkromnej firme som ukončila dohodou k 31.1.2018, kde mi vyplatili odstupné vo výške 3 platov + preplatili mi dovolenku (moje pracovné miesto bolo "údajne" zrušené)
- od 1.2.2018 do 2.5.2018 vrátane som bola zamestnaná v štátne správe. Tu som pracovala podľa mojich výpočtov 91 kalendárnych dní, avšak 7 dní som bola s dieťaťom na OČR.
- pravcovný pomer v štátnej správe mi stále trvá
- od 3.5.2018 som opätovne nastúpila na rodičovskú dovolenku (z dôvodu vysokej chorobnosti syna v jasliach)
- takže rodičovská dovolenka bude teraz trvať od 3.5.2018 do 14.4.2019

Moja otázka znie:
- z čoho mi bude vypočítaný pravdepodobný denný vymeriavací základ na dávku materské? Či bude počítaný zo zamestnania v štátnej správe (avšak tu som nedosiahla 90 dní nemocenského poistenia)? Alebo tým pádom mi bude počítaný z predchádzajúceho zamestnania v súkromnej firme?
- ak mi bude počítaný PDVZ zo súkromnej firmy, bude vzatá hrubá mzda z r. 2017?
- ak mi bude počítaný PDVZ zo štátnej správy, tak prosím o krátke vysvetlenie prečo (keďže nemocenské poistenie trvalo menej ako 90 dní)? Rátalo by sa tam aj odstupné zo súkromnej firmy vyplatené v r. 2018?
- ak mi bude počítaný PDVZ zo štátnej správy - dočítala som sa, že sa určí z jednej tridsatiny hrubého príjmu, ktorý by som zarobila v mesiaci, v ktorom nastúpim na materskú dovolenku.
Ďakujem pekne za rady od múdrych mamičiek 🙂