Výpočet materskej dovolenky a covid situácia v hotelierstve

renetke1
16. jan 2022

Dobry den chcela by som sa spytat a prosím poradiť keďže žijeme v dobe akej žijeme:( . V septembri by som mala rodit takze materska sa mi bude rátať z roku 2021.
Kedze robim v hotely, kvôli covid opatreniam sme boli zatvoreny januar-april 2021 kde sme robili na prekážkach a vyplatu sme dostali len 60% a teda hruba mzda bola 500€.dalej sme robili na 80% a to len 120 hodin mesacne do jula kde bola mzda 900-9500€ a zvysne mesiace uz klasiky hruba mzda plus priplatky za sob nedelu a nocnu pracy co bolo okolo 1300€ v hrubom . Prosim, existuje nejaka kompenzacie na tieto mesiace? Keďže mi ta covid situacia v plnej miere ovplyvni výšku materskej ?
Ďakujem!

mogaa
16. jan 2022

@renetke1 nie...keďže si bola doma mohla si si nájsť v danom období prácu v inej oblasti....kompenzácia bola predsa časti tých miezd čo si dostávala aj keď si bola doma....

renetke1
autor
16. jan 2022

@mogaa ale ked som robila 80%chodila som do prace .... ani to neplati ?

mogaa
16. jan 2022

@renetke1 čo neplatí? veď mzdu si dostala......štát preplácal časť tvojej mzdy tvojmu zamestnávateľovi, ty si normálne dostávala plat......pokiaľ sa ti zdal nízky, nič ti nebránilo dať výpoveď a ísť pracovať do inej oblasti.....

alenah31
16. jan 2022

@renetke1 nie kompenzacia fakt neexistuje-mala si nizsiu mzdu, no nikto ti nebranil hladat si inu pracu resp. druhu popri uz existujucom zamestnani. Ale stale si vies materske zvysit - novym PP s vysdou mzdou kde odpracujes minimalne 90 dni bez PN a OCR, povodny PP ale musis ukoncit (pozor, musi to byt iny zamestnavatel). Potom sa ti bude materske pocitat z noveho vym. zakladu a zo "stareho PP" sa ti zapocitaju iba dni poistenia.

renetke1
autor
17. jan 2022

@alenah31 dakujen👏