Výpočet materskej, ak je manžel živnostník

zuzkazuzanka55
27. máj 2019

Ahojte, manžel je živnostník a platí si odvody so sociálnej poisťovne 151.16€ a do zdravotnej 68€ ...viete vypočítať koľko by dostával materskú?

draik
27. máj 2019

342e

zuzkazuzanka55
autor
28. máj 2019

@draik vďaka

ramzes1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubik87
28. máj 2019

@zuzkazuzanka55 okolo 350€ ale nemusí platiť sociálku takže s usetrenym 500€ .. niektorý známi neplatia.nic ale potom.prichadza vyúčtovanie 😬

draik
28. máj 2019

@lubik87
Vyúčtovanie čoho?

lubik87
28. máj 2019

@draik nedoplatky

draik
28. máj 2019

@lubik87
Aké nedoplatky?

ivkazba
28. máj 2019

@lubik87 sociálka sa platí na základe podaného daňového a platiť sa musí. Neviem na základe čoho tvrdíš, že sa platiť nemusí. Ak tvoji známi neplatia, tak sú evidovaní ako neplatiči. Je ozaj skvelé radiť niekomu aby neplatil povinný odvod a bol neplatičom.

lubik87
28. máj 2019

@ivkazba fakt ? HM zaujímavé

lubik87
28. máj 2019

@draik zdravotka

ivkazba
28. máj 2019

@lubik87 toto viem, som živnostník. Ale na toto sa ona nepýtala a to čo si pôvodne napísala vyznelo inak, nie že počas čerpania MD si nemusí platiť sociálku. Vyznelo to že netreba platiť sociálku ako takú.

lubik87
28. máj 2019

@ivkazba a čítať vieš🙈 ? Veď som dalsiu vetu napísala že niektorí neplatia nič a príde nedoplatok ...🤐

ivkazba
28. máj 2019

@lubik87 čítať viem a práve preto som reagovala ako som reagovala, ale škoda reči. Pekný zbytok dňa.

lubik87
28. máj 2019

@ivkazba nechápem čo je tam nezrozumiteľné ? ...čo zmenilo ten názor o neplatičoch ? Skôr si myslím že si o tom že sa platiť nemusí nevedela ...

zuzkazuzanka55
autor
28. máj 2019

@ivkazba ty sa musíš veľmi nudiť ak reagujes na každu moju diskusiu

katrin21
28. máj 2019

@ivkazba platis normalne, ale kazdy mesiac ti tu sumu vratia naspat na ucet.. manzel tak mal... cize si to prirataj ako zisk k Materskemu, lebo vlastne to platit nemusis akoby...

evittam
28. máj 2019

@lubik87 Vyúčtovanie t.j.RZ prichádza len od ZP.

evittam
28. máj 2019

@ivkazba Pokial je na MD ci PN tak odvody sa neplatia. Pocas MD ak ma vsak aktívne podnikanie odporúčam platit ZP nakolko sice platit nemusí ale potom pride RZ kde zaplatí naraz.

evittam
28. máj 2019

@ivkazba Ale SP naozaj pocas MD platiť nemusí a ani nebude žiadny nedoplatok-nema byt aký.

ivkazba
28. máj 2019

@evittam o tých nedoplatkoch som nepísala ja, niekto iný písal že neplatia a potom prídu nedoplatky, ale neva, už sa to tu zamotalo 😉
@zuzkazuzanka55 ja som nereagovala na tvoju diskusiu, ale na koment niekoho iného. Ale áno, občas sa nudím, robím len max 8 dní v mesiaci, zvyšok mám free

evittam
28. máj 2019

@ivkazba Reagovala som na toto tvoje tvrdenie:
sociálka sa platí na základe podaného daňového a platiť sa musí. Neviem na základe čoho tvrdíš, že sa platiť nemusí. Ak tvoji známi neplatia, tak sú evidovaní ako neplatiči. Je ozaj skvelé radiť niekomu aby neplatil povinný odvod a bol neplatičom.
Co nie je pravda co sa tyka SP ak je SZCO na MD ci PN

ivkazba
28. máj 2019

@evittam jaj tak, ale to som písala o normálnych odvodoch, nie počas MD, počas MD viem ako fungujú odvody, kedže sama som to ako szčo riešila v minulosti 🙂

lubik87
28. máj 2019

@evittam jj nižšie som.pisala

zuzkazuzanka55
autor
28. máj 2019

@ivkazba co robíš za prácu ak môžem vedieť ?

ivkazba
28. máj 2019

@zuzkazuzanka55 koučujem manažérov a podnikateľov, robím školenia manažérskych zručností, tímové workshopy ako riešenie konfliktov v tíme, time & stress manažment atd

zuzkazuzanka55
autor
28. máj 2019

@ivkazba šikovná ....

lubik87
28. máj 2019

@ivkazba o nedoplatkoch z sp si písala len ty ..ja som.pisala o.zdravotke takže.podla.toho som usúdila že.si nevedela že sa platiť nemusí len si bola.moc akčná 👌

ivana.natasha
29. máj 2019

@draik pekny den, mozem sa opytat, existuje na to nejaky verejne dostupny vzorec? Tiez by ma to zaujimalo, kolko by manzel dostaval materske. Na stranke soc. Poistovne som sa nedopatrala k tomu, iba ze je denny vymeriavaci zaklad, ale tomu sa ja uz nerozumiem. Manzel plati socialku cca 300€ mesacne. Zdravotku neviem. Dakujem

3petka
29. máj 2019

@lubik87 jasne pokiaľ je na materskej nemusí platiť odvody. Ale odvody sa počítajú z činnosti teda ak popri materskej firma normálne funguje a má príjmi tak mu budú odvody vypočítané z toho príjmu a musí ich zaplatiť, teda ak robil a neplatil jasné že mu pride nedoplatok.

draik
29. máj 2019

@ivana.natasha
Priemerný vymeriavací základ, z ktorého boli vlani platené odvody na nemocenské poistenie x 75%