Vyplatenie rodičovského príspevku

7. mar 2023

Ahojte, prosím Vás nemáte vzor žiadosti koľko mi bolo do dnešného dňa vyplatený rodičovský príspevok, kvôli daňovému priznaniu?

loginexistuje
7. mar 2023

kvoli danovemu priznaniu nepotrebujes vediet vysku vyplateneho RP

e1i
7. mar 2023

Bola som na upsvar a na pockanie mi vytlacili potvrdenie

adalmba
7. mar 2023

Ja som bola na upsvar osobné. Mailom sa to nedalo, bola bola plná schránka. Veľa ľudí písalo.

e1i
7. mar 2023

@loginexistuje ak si muz uplatnuje danovy bonus na manzelku tak dava potvrdenie ze v danom obdobi mala aky prijem ona

e1i
7. mar 2023

@adalmba a mne tiez odpisali ze aj na mailovu ziadost maju 30 dni na odpoved tak rychlejsie mi bolo zajst osobne

x_mery_x
7. mar 2023

Napisala som email na urad a poslali mi.

loginexistuje
7. mar 2023

dievcata ale RP je statna socialna davka a ta sa NEzapocitava do prijmu manzelky
nastudujte na stranke financnej spravy
zaratava sa materska ale tu vyplaca soc poist

adalmba
7. mar 2023

@loginexistuje odomna to chceli na personálnom.

e1i
7. mar 2023

@loginexistuje nezapocitava ale to potvrdenie ze pobera iba rp k tomu treba dolozit. K danovemu priznaniu manzela.

Minuly rok som mala aj tehotenske aj RP aj matersku a musela som mu dat potvrdenie aj z upsvar o RP aj zo socialnej poistovne o materskej a tehotenskom

lubenka0806
7. mar 2023

@loginexistuje tu ide hlavne o to, že týmto sa preukazuje, že bola splnená podmienka starostlivosti o dieťa, kvôli uplatneniu NČZD na manželku ;)

loginexistuje
7. mar 2023

@lubenka0806 ale ja tomu dobre rozumiem ale to je potvrdenie o uplne inej skutocnosti a splna ho aj ked nepobera RP

yvanielka
7. mar 2023

Odo mňa tiež chceli to potvrdenie u manžela v práci, poslali mi to obratom mailom z Upsvaru.
A ako myslíš vzor žiadosti? Len napíš že prosíš o zaslanie potvrdenia o poberaní rodičovského príspevku, napíš svoje rodné číslo a meno + aj deťaťa

yvanielka
7. mar 2023

@yvanielka *dieťaťa

danielahamar
7. mar 2023

od nás ho zatiaľ nik nepýtal, iba sobášny list sme dokladali

bukajka_mata
7. mar 2023

@loginexistuje môže byť, ale môj muž to tiež potreboval doložiť k daňovému, keď som bola s malou na rodičáku.

alenah31
7. mar 2023

@lubenka0806 @eli @yvanielka @bukajka_mata baby ale @loginexistuje má pravdu - už pri DP a RZD za rok 2021 nebolo povinnosťou preukazovať vlastný príjem manželky potvrdením a ani obdobie na RD a už vôbec nie výška RP nakoľko je to soc. dávka - nie je považovaný za vlastný príjem. Čo si daňovník v DP resp. RZD uvedie a podpíše - za to si zodpovedá. Treba poučiť mzdárky/personalistky nech si doštudujú zákon resp. kuknú aspoň na stránku finančnej správy:
"Výška vlastného príjmu sa v podávanom priznaní nepreukazuje, nie je potrebné ako prílohu daňového priznania prikladať doklady o skutočnom vlastnom príjme manželky. V daňovom priznaní sa uvádza iba výška vlastného príjmu manželky a tiež počet mesiacov, na začiatku ktorých boli splnené podmienky na uplatnenie nároku."

bukajka_mata
7. mar 2023

@alenah31 no tak u nás to bolo dosť rokov dozadu. To sa nejdem ani len dohadovať, ako to je to teraz, o tom prehľad moc nemám 🙂

alenah31
7. mar 2023

@bukajka_mata zmena nastala po spárovaní databáz a počas kovidu kedy bolo všetko zatvorené - zrazu sa prišlo na to, že tie potvrdenia vlastne netreba pretože si úrady vedia všetko zistiť sami (to čo sme my mzdári vedeli už dávno len uviedli do praxe). Momentálne ako to niekto k daňovému pýta - je t čisto buzerácia. Ak mám 600 ľudí, ktorým robím RZD a mám sledovať čo kto aké potvrdenie dal - no nočná mora to bola. Teraz - či si vypíše, to si uplatní, za to si zodpovedá - konečne👏

eeffka
7. mar 2023

@alenah31 presne tak, nasi si tam napisu cislo ktore ma popravde nezaunima ako vypocitali, zo slusnosti sa opytam ci su si vedomi a beriem papier podpisany.

lubenka0806
7. mar 2023

@loginexistuje aha, tak to som nevedela. Ja to už dávam mužovi automaticky, lebo pred niekoľkými rokmi to žiadali. Tak dobre vedieť teda 😁