Vyplatenie materskej na účet, na ktorom som disponent

17. nov 2021

Dobrý večer, prosím vás viete mi niekto poradiť ako postupovať,ak by som chcela materskú vyplácať na účet mojej maminy,kde som disponent? Neviete aké tlačivo treba vyplniť, alebo nieaka skúsenosť či to vôbec môže byť, ďakujem za rady

lara45
17. nov 2021

Ich nezaujíma na aký účet chceš poslať peniaze.Manželovi chodí na účet jeho sestry materská a nie je majiteľka ani dosponent účtu.

autor
17. nov 2021

@lara45 a nevieš či sa vypĺňa nieaka žiadosť alebo kde sa k nej dostanem? lebo teraz mi chodí poštou a chcela by som na účet

lara45
17. nov 2021

Viem, že ona dostavala šekom a išlo o rodičak presnejšie čiže len bola na úrade práce dala im číslo učtu a hotovo.Bola tak začiatkom mesiaca a ešte tento týždeň v utorok boli peniaze na účte

autor
17. nov 2021

@lara45 jaj tak no rodičovský vyplatia to neriešia,to vypláca úrad sociálnych vecí a rodiny,to mi chodia prídavky na ten účet,len materskú vypláca sociálna poisťovňa a vraj ťa robí problémy, preto sa pýtam či má niekto skúsenosť či to vôbec funguje

kkovacovak
18. nov 2021

Nie, musíš byť majiteľom účtu. Riešila som to pár mesiacov dozadu. Mala som (vtedy ešte s priateľom) spoločný účet na ktorom som bola disponent a plus ešte svoj ďalší účet. Bola som pn a dala som si vyplácať pn na spoločný keďže tam nám aj chodí vyplata. Zhodou okolností som si podávala žiadosť o tehotenské kde bolo v tlačive vyslovene napísané že musím byť majiteľom účtu a tuším tam bola ešte možnosť ak mám účet s manželom tak s jeho súhlasom. Tam som teda napísala svoj vlastný účet. O pár dní mi volali zo sociálky že to tak nemôžem mať. Takže som musela aj pn aj tehotenské a aj materskú dať na svoj účet. Pani mi povedala že by bol problem v tom, keby druhá osoba vlastniaca účet tiež išla napr na pn a im by systém nedovolil poslať to na jeden keďže tieto platby chodia v jednej sume.

lara45
18. nov 2021

Mne tiež chodi materská na účet manžela a menila som to pohode minulý mesiac.Asi závisi od od ľudí čo tam robia🤩😉

kkovacovak
18. nov 2021

@lara45 hej na manžela môžeš ale iné osoby nie

lara45
18. nov 2021

@kkovacovak tak to uz neviem