Vyplácanie materskej z Talianska

ilonka17
14. dec 2014

ahoj,chcem sa spytat ci mam narok na vyplacanie materskej z Talianka,kde mam odpracovane par rokov?Planujeme sa totiz vratit na Slovensko a zalozit si rodinu.Zaujimala by ma vypocet vyplacania,popripade ake doklady potrebujem,ak niekto riesil podobnu situaciu.Vyplaca to potom dana krajina? Je vhodnejsie robit do zaciatku materskej v danej krajine ako vratit sa domov skor a hlasit sa na urade prace?(lebo pracu by som na slovensku urcite hned nenasla)

pupavka123
14. dec 2014

@ilonka17 Pred 5 rokmi som riesila to iste..z talianskej strany po mne chceli najskor potvrdenie od mojho gynekologa v ktorom som mesiaci a ako prebieha tehotenstvo,tak mi musel dat potvrdenie...potom chceli aby som sla na bratislavsky samospravny kraj,odkial som mala doniest potvrdenie,ze ten dany gynekolog ma naozaj ordinaciu a existuje-ze to nemam razitko od nejakeho znameho...potom ma poslali na taliansku ambasadu v Bratislave,kde zase museli potvrdit,ze bratislavsky samospr.kraj mi spravne potvrdi mojho gynekologa a odtial som musela ist na ministerstvo zdravotnictva pre nejake dalsie potvrdenie a zaplatit kolok...nakoniec som si musela dat vsetky tie potvrdenia dat uradne prelozit do talianciny,ale len prekladatelovi,ktoreho maju registrovaneho na ambasade....daju ti zoznam a ty si uz vyberies-samozrejme si to platis..obiehala som to vsetko v 8 mesiaci tehotenstva v auguste v neskutocnych horucavach,sama vlakom...vsetko o co ma ziadali som poslala,nastastie v Taliansku vsetky info mi vybavoval moj sef....zaver bol,ze mi matersku nepriznali z dovodu,ze som tam nikdy nenavstivila lekara-co ti poviem kocurkovo...Tak dufam,ze tebe sa to podari 🙂

ilonka17
autor
14. dec 2014

dakujem