Vypláca sa predĺžený rodičovský príspevok aj spätne?

9. jún 2023

Dobrý deň, mám novembrové dieťa, ktoré pravdepodobne nebude chodiť zatiaľ do škôlky zo zdravotných dôvodov. Lenže diagnózu ešte nemáme stanovenú a pravdepodobne do novembra ani nebude. Chcem sa spýtať, že ak teda od novembra nenastúpim spať do práce, koľko mesiacov dopredu som povinná to oznámiť v práci? A teda ak nebudem môcť plnynule prejst na predĺžený rodičak tak musím dať výpoveď a môžem poberat dávku v nezamestnanosti pol roka. V priebehu poberania dávky môžem požiadať aj o predĺžený rodičovský? vypláca sa aj spätne? Ďakujem za odpoveď

luccija
9. jún 2023

Seriózne by bolo aspoň 2 m, mesiac pred tým ako by si mala nastúpiť.Ano, bola som na úrade práce a potom som mala predĺžený RP zo zdr.dovodov.
Mne ho vyplatili spätne, ale bolo to pred 12 r rokmi možno sa niečo zmenilo.Ale ona už mala zdr.problemy a záznamy predtým nastúpila do škôlky a po 3m skončila plus nové záznamy od imunologa.Chceli spätne 2 r všetky dg a podľa toho posúdili.

slavomira236
9. jún 2023

Ked som ziadala zo zdr. Dovodov cakala som presne 2 mesiace za vyjadrenim a preplatili mi toe 2 mesiace spatne

lilizzachy
9. jún 2023

Platí sa spätne Max 6 mesiacov

kristina611996
15. nov 2023

@luccija prosím ťa ja som do konca roka na podpore v nezamestnanosti. Dcéra mala v juni 3 roky a chcem žiadať o predĺžený RD zo zdravotných dôvodov. Len môžem požiadať aj teraz ešte počas poberania dávky v nezamestnanosti? Viem že 2 dávky naraz poberať nemôžem takže keby mi rodicak schválili náhodou už v decembri tak za december musím vrátiť dávku v nezamestnanosti či ako to je? Dakujem

luccija
16. nov 2023

@kristina611996 vôbec neviem, ale tak rýchlo ho neschvália toho sa neboj to bolo x potvrdení, papierov od odborných lekárov uvidíš...ani euro Ti nedajú navyse😂

kaja1518
21. jan 2024

@luccija chcem sa opýtať ze dcérka mala problém po stránke z urologie mala aktívny mocovy mechur keď mala 4r teraz ma 5r môžem spätne požiadať o predĺžený plateny rodicak? Za tu dobu?

luccija
22. jan 2024

@kaja1518 a teraz je s tebou doma?pretrvávajú problémy chodíte po lekároch?záleží od dg a ako ju to obmedzuje neviem spýtaj sa pediatricky ja som odkladala všetky správy všetkých lekárov a podľa toho posudili