Vybavenie tehotenskej dávky elektronicky

mamusa34
20. apr 2021

Ahojte .
Ktoré ste už odoslali žiadosť ? Boli ste osobne alebo vám to išlo aj poslať elektronický? Mňa tam nejde nahrať obrázok 🤷

priamia
20. apr 2021

@mamusa34 ahoj, posielala som elektronicky, v pohode mi to išlo. Možno máš veľkú veľkosť tej prílohy, sa mi zdá že sa dá nahrať len 3 MB príloha. Odfoť len tú prvú stranu, kde potvrdil Dr. Po odoslaní príde potvrdenie o prijatí. 🙂

nairia
20. apr 2021

ahojte baby, trosku sa sem pripojim, mozno budete vediet poradit, nechce sa mi to riesit s nejakou tetou uradnickou 🙈 13tt uz mam ukonceny, len ked som bola u lekara, zabudla som si to tlacivko vypytat, pri najblizsej navsteve to poriesim, len mam otazku, ze ked si podam ziadost, ci mi vyplatia tu davku uz aj za ten cas, pocas ktoreho som uz na tehu prispevok mala narok alebo to zacina az dnom schvalenia ziadosti?

fazulkaaa
20. apr 2021

Ahoj baby, na tomto linku vyplnte svoje udaje a na konci priložte prednu stranu toho potvrdeného tlačiva od lekára (stačí fotka mobilom, avšak len do 3MB).

https://eformulare.socpoist.sk/sluzby/podanie-b...

Viem, že vyplacajú aj spätne ale je tam aj nejaký čas premlčania, dávka začína platit od 1.4. 2021

nairia
20. apr 2021

@fazulkaaa dakujem, no ja som teraz aktualne 15tt , buduci tyzden idem k lekarovi a hned v ten den by som to poslala, takze dufam, ze by to za ten april mohlo klapnut. nie som na to upnuta, len som zvedava 😅

fazulkaaa
20. apr 2021

@nairia
Podľa soc. poistovni je premlčacia doba 3 roky, tak to určite stihnes 🙂

"Nárok na výplatu tehotenského alebo jeho časti sa premlčí uplynutím troch rokov odo dňa, za ktorý tehotenské alebo jeho časť patrili. Premlčacia lehota neplynie v čase konania o tehotenskom a v období, v ktorom účastníkovi konania, ktorý musí mať opatrovníka, nebol opatrovník ustanovený."

nairia
20. apr 2021

@fazulkaaa jeee, tak toto som tam niekde asi prehliadla 😕 alebo som si to s tym nespojila, neva, kazdopadne dakujem 🙂

nttnnt
20. apr 2021

poslala som elektronicky vsetko ok prisla mi sms o podani tak dufam ze to bude v pohode

mamusa34
autor
20. apr 2021

Už to poslané a majú 60dni na to aby poslali odpoveď .
Zas majú čas ako na všetko 👌

nairia
20. apr 2021

@mamusa34 jo, len si zober, kolko zien si to bude teraz posielat a ake % z nich nesplna podmienku davky. len to kazdu jednu ziadost pozriet, posudit, poslat vyrozumenie a nedajboze este sa niekto odvola... a tie zamestnankyne nemaju len toto na starosti, takze do urcitej miery aj chapem, ze si niekedy davaju take lehoty 😒

bubla97
20. apr 2021

@mamusa34 Mne to nefungovalo taktiež ako tebe - cez telefón. Skúsila som cez ntb a v pohode mi to odoslal 😉 Tak keby ma niekto podobný problém, nech skúsi cez ntb 😊