Vplyv zubnej prehliadky počas tehotenstva na príspevok

lulu1988
10. apr 2012

Ahojte baby, chcem sa Vas spytat ake mate skusenosti s prehliadkou u zubara v tehotenstve? V 6.mesiaci som bola u zubara kvoli bolestiam zubu ale ziadnu prehliadku mi nerobil. ani moja gynekologicka ma na ziadnu prehliadku neposlala. Budem mat teda problem pri vybavovani prispevku pri narodeni dietata ked momentalne tieto prehliadky absolvovane nemam? Dakujem za odpovede

cicimon
10. apr 2012

no ne/absolvovanie prehliadky nema vplyv na prispevok, potvrdenie od zubara sa tam nevyzaduje. Ale zas ked chces ist na tu prehliadku, musis to zubarovi povedat, zvycajne sa robi v 1. a 3. trimestri a pocas tehu su 2 prehliadky hradene poistovnou - cize to nie je tvoja povinnost ale pravo tam ist

nitrankanr
10. apr 2012

Preco by sa mal prispevok vztahovat na navstevu zubara? Dolezite su pravidelne gynekologicke prehliadky.

maca_p
10. apr 2012

ako ta to mohlo napadnut? navsteva zubara je len tvoja zalezitost. pocas teho mas narok na 2 prehliadky u zubara hradene poistovnou, alebo ak mas privatneho zubara, platis si vsetko sama.

masinka
10. apr 2012

ahoj
ked som pred piatimi rokmi cakala prvu dcerku, v tehuknizke bola kolonka o prehliadkach u zubara... vlani som cakala tretiu a nic take tam uz nebolo. Vplyv na vyplatenie prispevku zubna prehliadka urcite nema, musis iba chodit do poradne. Ak ale nepojdes v tomto kalendarnom roku na preventivku k zubarovi, tak si buduci rok platis osetrenie v plnej vyske sama (bez ohladu na tehotenstvo). Ked nie si tehotna, mas narok na jednu preventivku rocne, ak sa to nezmenilo, v tehotenstve mas narok na dve.

lulu1988
autor
10. apr 2012

@cicimon pytala som sa, lebo som citala na nete ze sa potvrdenie o tejto prehliadke posiela do socialnej poistovni, a ze vraj je aj nejaka kolonka v tehot. knizke pre peciatku od zubara....ja som nic take nenasla, preto som sa pytala...

lulu1988
autor
10. apr 2012

@maca_p prepac, ale mna to nenapadlo, citala som to na internete a kedze som o tom ani ja nepocula tak som sa spytala.... myslim ze lepsie je sa spytat, nez potom nieco lutovat...

cicimon
10. apr 2012

@lulu1988 nie, nic sa neposiela - teda kto by to mal posielat? v tej ziadosti o ten prispevok kolnka zubar nie je a v tehu knizke tiez nie, cize je to na tebe... ja som si dala potvrdit prehliadku do tej kolonky "poznamky"

lulu1988
autor
10. apr 2012

@masinka dakujem za odpoved, nebola som si tym ista, trosku som bola z toho v pomykove kedze som citala na internete v diskusiach a myslim ze aj tu niekde ze socialna poistovna si ziada potvrdenie od zubneho lekara ze som absolvovala tieto prehliadky... viem ze mam narok na dve v tehotenstve, a viem ze budem musiet ist este tento rok aby som nemusela buduci rok platit...len to chcem nechat az po porode lebo ja mam nenormalny strach zo zubarov a stacilo mi tam sediet v siestom mesiaci ked mi trhal zub... 🙂

masinka
10. apr 2012

@lulu1988 ked hladas nejake info na nete, treba pozerat aj datum z akeho je..... hlavne ked budes riesit tie prispevky pri narodeni, platby ohladom dochodkoveho sporenia a pod.... to sa meni snad kazdy rok, tak aby si sa niekde neobabrala ak pojdes podla vlanajsej informacie

a zubara si pories radsej kym si tehulka, pri drobcovi nebudes stihat 😉

lulu1988
autor
10. apr 2012

@cicimon zajtra sa spytam gynekologicky ci to ona nepotrebuje pre seba, lebo niektory dr si to vraj vyzadaju...viem ze by bolo lepsie ist na prehliadku teraz, kedze sa v tehotenstve viacej kazia zuby ale pokial nemusim tak zubara obchadzam zdaleka... mam z neho fobiu 🙂

cicimon
10. apr 2012

@lulu1988 suhlas s @masinka , radsej riesit problemy kym este nie su deti 🙂

ja ked som sa na to pytala gyn v prvom tehu tak povedala, ze nemusim... tak ale zas preco neist, ked ma na to clovek narok... mne tiez trhali zub v asi 25tt a prezili sme 🙂

lulu1988
autor
10. apr 2012

@cicimon @masinka jasne mate pravdu, budem sa musiet nejako premoct ...ked sa mala narodi nebudem vediet kde mi hlava stoji...... ja som bola v 6 mesiaci mala som hnisavy vacok nad zubom a ten mi prepichoval a trhal zub, bola to nenormalna bolest, az som zubara riadne kopla.... preto mam teraz dvojnasobny strach...
@masinka

cicimon
10. apr 2012

@lulu1988 tak neviem ako ty, ale my napr nemame dat komu strazit malu, takze vzdy ked idem k dr., musi ist s nami mm a strazit malu... napr ku gyn idem s nou aj sama - teda pokial nie na 7.00 rano, ale k zubarke s nou dnu nepojdem... tak aj o to je to pri detoch zlozitejsie... a ak budes kojit, tak ju tiez nemozes nechat na x hod niekomu