Už vám prišla materská za december?

14. dec 2022

ahojte. Prišla vám už materská za december?

jaond19
14. dec 2022

za december pride v januari 2023. Ak myslís v decembri novembrovú, tak nie, neprisla

dzanka72
14. dec 2022

Dnes prišla

autor
14. dec 2022

@jaond19
@dzanka72
A prišla vám min mesiac vyššia?

janett_332
14. dec 2022

vsak to zalezi samozrejme podla banky. mozno pride zajtra, ziadny strach. ale uz ma akosi aj prestava udivovat, ze tu denne vidim 100 takychto novozalozenych tem :D

jaond19
14. dec 2022

Ako vyssia? Vsak chodi podla toho kolko ma mesiac dní x výska ktorú urcila SP (kazdý ma inu, podla svojej predoslej mzdy)

blancheporte
14. dec 2022

Nemylis si to s rodicovskym?Asi ano....

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzinabila
14. dec 2022
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hapa133
14. dec 2022

@mamula20 to ako myslis,ze tehotesnke zrusili?

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evuska135
14. dec 2022

Ak myslis rodicak tak neprisiel, tento rok neskor posielaju.
Zvyseny rodicak je az od januara teda az vo februari

hapa133
14. dec 2022

@mamula20 jaj, dakujem za odpoved.

lilinka88
14. dec 2022

@mamula20 ak nevies ako funguje výplata tehotenského,tak neospcuj ľudí,ktorí ti to vyplácajú. Mimochodom, nikde nemáš uvedené,že dávky sa yplacaju 15teho. Dávka má byť podľa zákona vyplatená do konca nasledujúceho mesiaca, čiže za november do konca decembra. Ty si bola PN a tá pracovníčka akože nemá arok na PN ak je chorá. Rada by som videla teba ako stíhaš vyplácať to kvantum dávok, ktoré tento mesiac z SP odchadza a popri Tom ešte vybavovať x telefonátov kedy mi prídu peniaze, máte tam moje doklady, vystavovať potvrdenia a pod. Tie ženy sú tam tiež len ľudia a nie stroje. A len tak pre tvoju informáciu, drvivá tehotenského sa posledný mesiac pred pôrodom vypláca až v druhom vyplatnom termíne. Takže tu nesír bludy,že sa niečo ruší

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilinka88
15. dec 2022

@mamula20 ale ty to predsa budeš mať vyplatené v zákonnej lehote do konca nasledujúceho mesiaca. Je to len o pohodlnosti ľudí, ktorí si zvykli,že dávky chodia 15.teho, ale predstav si,že je aj ďalší výplatnú termín, takže neviem o akých sankciách za nedodržanie termínov hovoríš. Toto môžeš splietat, keď ti neprídu ani v druhom výplatnom termíne. Fakt by som ti doprialaapon jeden mesiac, oblasť takýto zimný,aby si si tam išla sadnúť a potom hovorila,že kto čo nestíha. Je tetusky nie sú stroj, majú tiež len jeden pracovný čas a keď máš stovky dávok, tak nie vždy všetko môže ísť v prvom vyplatnom termíne, bohužiaľ. Ty si si zobrala HO, keď si bola doteraz PN? Prečo by si ony počas PN mali brať HO? Alebo prečo b y nemali nárok na dovolenku? Svoje peniaze dostaneš tak ako máš, tak nechápem čo sa vzrusujes toľko

omama40
15. dec 2022

@mamula20 tiez si myslim,ze minimalne polovica z toho co tu pises su bludy.nic nevies,kam tetuska sla,splietas piate cez deviate,ze je PN,potom uz sviatkuje,potom ze si mala vziat HO.uz by si davala sankcie a este nikto nic neporusil..ale ako ta tu vnimam,tak bezne rozpravas,ako ti pusa narastla..

autor
15. dec 2022

@jaond19 neprišla ani dnes

jaond19
15. dec 2022

Ani mne este. A? vsak do 16teho ci kedy maju cas

sasenka6
15. dec 2022

@mamula20 prepáč ja by som trosku k téme tehotenského niečo doplnila 😅 keď ho pozastavia tak to nevyplatia na konci mesiaca omyl. Ja som rodila 24.6. Pozastavili mi ho od 1.6.- čiže 15.6. Mi už neposlali a doplatili mi ho prosím pekne 26.8. Áno na konci augusta mi doplatili spatne za jún 😃😃 termín pôrodu bol 1.7.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilinka88
15. dec 2022

@mamula20 prosím, fakt keď nevieš ako to funguje,tak netáraj

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lilinka88
15. dec 2022

@mamula20 tak keď je to najlepšie,tak potom nechci nič a nestažuj sa,že ti neprišlo tehotenské. Bez príjmu si neostala a o tie peniaze určite neprídeš. A platí to aj opačne, kopu mamičiek nevie napr,že pri pôrode v zahraničí musí doniesť buď rodný list alebo ukončenie tehotenstva a tiež sa rozčuľujú,že im peniaze neprišli. Určite takých mamičiek, ktoré nedostanú mesiac spätne dávku pri ukončení tehotenstva je minimum. A keď je nastavený nejako systém, bohužiaľ to nepustí vyplatiť. Nie vždy je to o tom,že tetuska sa rozhodne,že zrovna tento mesiac si len tak nevyplatim dávky, lebo si myslím že ... To si ani nemôže dovoliť

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz