Ukončený rodičovský príspevok

85miska
9. jún 2024

Ahojte. Chcem sa spýtať čo budem platiť alebo kde čo nahlásiť ak manžel šiel na materskú so synom do Novembra. Vtedy bude mať syn 3 roky a prejde na materskú na dcéru. Ona ma teraz 1 rok a 4 mesiace. Mne PP trvá chcem nastúpiť do práce od septembra. Jún,júl,august mám čo robiť aby som nemala nejaké dlhy. Treba zavolať aj do práce ze už nepoberám rodičovský príspevok? Dalujem

e1i
9. jún 2024

@85miska prihlasit sa do zp do 8 kalendarnych dni odkedy nastala zmena. V praci len nahlasit navrat.

enusamt
9. jún 2024

Ked muz nastupi na matersku, tak ty sa na druhe dieta nahlasis ako "starostlivost o dieta do 6 rokov".. tym padom stat za teba plati odvody..
V praci nenahlasujes nic ohladom rodicaku.. akurat cca mesiac - dva dopredu oznamis nastup

85miska
autor
10. jún 2024

@e1i
@enusamt ďakujem

85miska
autor
10. jún 2024

@enusamt ešte sa chcem spýtať ze manžel je SZČO takže počas poberanie materského môže aj vykonávať živnosť. Ale môže brat materské aj keď syn nastúpi do škôlky? Alebo materské treba poslať žiadosť o odobratie. Ďakujem

enusamt
10. jún 2024

@85miska pocas materskej dieta nesmie chodit do skolky. Ak chcete, aby chodilo do skolky, tak odnat matersku dajme tomu k 31.8 a od 1.9 ist na vyssi rodicak

enusamt
10. jún 2024

@85miska popripade je moznost, ze dieta prijmu do skolky, ale skolka vam vyda cestne vyhlasenie, ze dieta tam nechodi, az po skonceni materskej zacne. Vtedy by mohol pokracovat dalej s materskou. No radsej sa opytat na pobocke, lebo netusim, ci to teraz niekedy sprisnili alebo nie