Ukončenie rodičovského príspevku a dávky

babulka025
25. sep 2014

dcerka ma 2.decembra 3 roky, tympadom mi konci narok na rodicovsky prispevok. rodicovsky prispevok je vyplacany vzdy pozadu. cize v decembri este dostanem. a co v januari?dostanem cely rodicovsky prispevok alebo len cast, kedze v decembri su len dva dni a potom ma dcerka tie tri roky?
a co potom. ak skonci rodicovsky prispevok, mam pravo na nejake davky?

liebling98
25. sep 2014

@babulka025 V januari dostanes rodicak za cely december, bez ohladu na to, kedy v decembri ovrsi dcerka 3 roky. Dalej mas narok na pridavky na deti. Podla Tvojej otazky usudzujem, ze si pred tehotenstvom nepracovala, resp. po ukonceni RD nemas trvaly pracovny pomer, do ktoreho by si sa vratila. Kedze si nenapisala viac (ci si pred tehotenstvom pracovala a odvadzala prispevky do fondov alebo nie), neda sa Ti dost dobre poradit...

babulka025
autor
25. sep 2014

nepracovala som, bola som vedena na urade prace, nakolko som sa prestahovala do ineho mesta a otehotnela som,ale nie v ochrannej lehote

maznacik007
25. sep 2014

@babulka025 po skonceni RD mas narok na pridavky na deti .. cize 21 EUR x 3 spolu 63 EUR .. ostatne prispevky tazko povedat nepisala si ci mas manzela ci zaraba, ak nie ci mas urcene vyzivne na deti a pod.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady511
25. sep 2014

@babulka025 a do práce neplánuješ íst?

babulka025
autor
25. sep 2014

Do prace,chcem co najskor.alechcem vediet ci mam narok na nieco kym si najdem pracu.mozno si najdem hned a nebude potrebne ist na urad.nie sme manzelia a moje deti su dve.

lady511
25. sep 2014

@babulka025 ahoj,,my s mojim tiež niesme manželia,,žijeme spolu,,a taktiež mi kočí rodičák v novembri ...zatil mi malu nezobrali do školky,,,ale niečo sa črtá,,ide o to v akých pomeroch žijete,,,kolko zarobí tvoj partner,,či žijete v podnajme alebo vo svojom..je toho viac,,ja hlavu nevešiam,,budem robit aj brigádne po výkendoch kým moj bude s malou,,ked človek chce dá sa privyrobiť 🙂

babulka025
autor
25. sep 2014

to urcite.ją takisto chcem,hoci by som robila upratovacku,potrebujeme kazdy cent.priatel teraz nastupil do novej prace.start zamestnavatel Ho nevyplatil,mame pozicky a starosti.ją som chcela vediet Naco ma narok zena po skonceni rodicaku.nakolko nasi romski spoluobcania maju rozne vymozenosti a my co dreme nemame narok skoro nanic

lady511
25. sep 2014

@babulka025 no žial na nič,,extremne ide aj o to kolko zarobí tvoj,,musíš ty usudit či žijete na hrane životného minima,,,u nás je to tak že moj celkom dobre zarobí,,teda nieje to luxus ani bieda,,,ale aj som taka že chce íst do kolektívu aspon brigádne zatial