Ukončenie pracovného pomeru a nástup na materskú. Poradíte?

sendicka
29. máj 2014

Mám taký problém, dnes som bola v poradni, doktor mi predĺžil PN a pravdepodobne už na nej ostanem až do materskej, ktorá mi začne cca o 4 týždne. Bola som si teda po veci v práci a šéf mi oznámil, že bude chcieť ukončiť pracovný pomer dohodou. Náhradník, ktorého sme už vybrali, mal nastúpiť na moje miesto vtedy, keď ja začnem materskú. Teraz neviem, aký bude postup mojich oznámení po úradoch a čo všetko mi z toho vyplýva, hlavne to zlé ma najviac trápi. Mám však nejakú predstavu, akoby to malo vyzerať, teda potrebujem len potvrdiť, či vyvrátiť moju domnienku. Ak podpíšem dohodu o ukončení ešte počas PN, nemusím sa ísť registrovať na UPSVaR, lebo som PN, stačí mi len túto skutočnosť - že už som nezamestnaná a stále na PN, oznámiť v Soc. poisťovni. Ďalej, keď mi ukončí doktor PN a ja nastúpim na materskú, ešte stále nemusím ísť sa registrovať na ÚPSVaR, opäť pôjdem len do Soc. poisťovne oznámiť, že už som na materskej. A až po materskej sa idem evidovať na ÚPSVaR. Okrem toho sa môj príjem nezmení oproti tomu, ako som s ním rátala pred touto situáciou. Myslím správne? 😕

mimi8814
29. máj 2014

a chces dat vypoved, lebo podla mna nemusis...nemozu ta vyhodit...

liz_lemon
29. máj 2014

urcite nepristup na dohodu o ukonceni PP!!! vyhodit ta nemozu, a ak by si chcela dalsie dieta, nebudes mat narok na materske, detto ani na podporu po skonceni RD

simonkazga
29. máj 2014

Presne ako píšu baby, určite nič nepodpisuj!!! vyhodiť ťa nemôžu, si zákonom chránená. Uričte sa nenechaj zastrašovať, aj keby mali reči typu "ak to nepodpíšeš, tak ti dajú hrubé porušenie pracovnej disciplíny." O tom ani nehovoriac, že ak ťa chcú vyhodiť oni, máš nárok na odstupné, po ukončení materskej a rodičáku nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky...

monicm
29. máj 2014

NEPODPISUJ,NEPODPISUJ,NEPODPISUJ!!!!! žiadnu dohodu nepodpisuj,vyhodiť ťa nemôže a ako tu už bolo spomínané,ak by si napr. chcela dalšie dieťa a mala reťazový,nemala by si nárok na materské,na podporu,na nič............

havana_frost
30. máj 2014

🙂 Toto ma pobavilo. Šéf bude požadovať ukončenie prac. pomeru dohodou 🙂 Určite bude pre teba lepšie, ak budeš na materskej a rodičovskej zamestnaná, vtedy ťa vyhodiť (tak ľahko) nemôžu a samozrejme ty s ničím súhlasiť nemusíš (ako píšu všetky baby). Budú sa ti rátať lehoty pre prípadnú ďalšiu materskú, podporu a podobne.
Ak budeš PN, na materskú musíš nastúpiť 8 týždňov pred termínom, čiže už o 2 týždne. A normálne si vybav materskú ako zamestnaná a úrad práce nerieš.

elanor
30. máj 2014

NEOPOVAS SA NIC PODPISOVAT!!!!
vyhodit ta nemozu ani dobrovolne ani nedobrovolne. To len sef je chrapun a chce sa ta takto podlo zbavit...
Nic nepodpisuj, a ked ti da lekar potvrdenie ze nastupujes na MD, tak mu zanes. Budes na MD a stale zamestnana. Nech sa aj na hlavu postavy, spinavec jeden....

anti13
30. máj 2014

To je teda super šéf , fakt žasnem, ako sa chce rýchlo a šikovne vas zbavit, ako vám radia baby nepodpisujte budete banovať...vyhodit vas určité nemôže...