Ukončenie pracovného pomeru a materská

28. apr 2024

Som v 12tt, v júni mi konci zmluva ak mi zmluvu nepredlzia budem mať nárok na matersku ?a bude materska rátana z terajsieho zamestatnia ?Mam odpracovane viac ako 270 dní..

tinka8301
28. apr 2024

Ak máš odpracovaných viac ako 270 dní, tak áno nárok na materskú máš 😊 ak si od pracovala v aktuálnom zamestnaní viac ako 90 dní bez PN, tak sa počíta materská z tvojho aktuálneho zamestnania, i keď v tom čase už budeš nezamestnaná

krysten
29. apr 2024

Ahojte vedeli by ste mi poradiť ? Od 26 apríla som podpísala ukončenie Pracovného pomeru dohodou zo zamestnávateľom v máji sa chystám na svoje prvé ivf v novej práci som mala odrobenych 5 mesiacov bez prestávky avšak nastala tá situácia že má prebehli a dali mi podpísať výpoveď skôr 30 je už koniec .ak by som otehotnela v máji alebo respektíve v tomto roku a od prvého mája idem na PN bude sa mi počítať materská z hrubej mzdy z tohto roka ? Napr.v tomto roku mám odpracovaných 5 mesiacov v novej práci i keď som dostala výpoveď budem čerpať PN otehotniem a pôrodník v novom roku za posledné dva roky mám odpracovaných viac ako 270dni avšak keď chcem aby mi počítali materskú z hrubého príjmu tohto roku dá sa to ?nástup som mala december 2023