Ukončenie materskej

24. aug 2024

V septembri má dcéra 3 roky teda mi konci MD
Musím to nahlásiť niekde na úrade alebo je to automatické pozastavenie ?
Mám nárok aj na rodičovský príspevok ? Ak v práci dám výpoveď pretože musím ostať ešte so synom doma
A rodičovský si žiadam na úrade sociálny veci a rodiny ?

sisa_s
24. aug 2024

3roky si urcite matersku nepoberala

floki1994
24. aug 2024

Do 3 rokov más narok na rodičovský prispevok...nasledne ti uz nebude chodit ...na iny uz narok nemas...bud das dieta do skolky alebo si najdes niekoho na strazenie a ty do prace...ak das vypoved musis na urad prace ale rataj s tym ze si musis aj pracu hladat 🙂

lienka.7
24. aug 2024

Mas narok ísť naspäť do prace.

226lenka
24. aug 2024

Veď teraz do septembra poberas rodičovský príspevok, nie materskú. Ty si za 3 roky neprišla na to, čo za príspevok dostávas a ktorá inštitúcia ti to vypláca?

petronela1985
24. aug 2024

Celé nezrozumiteľné, čo píšeš. To by si bola prvá v histórii Slovenska, ktorá brala materské tri roky. Ďalšia vec, tak dcéra či syn? Dcéra dovŕši tri roky a syn je mladší? Tak berieš rodičovský alebo materské na mladšieho syna? Prečo vlastne chceš dať výpoveď v práci? Nejako to skús rozpísať.

petronela1985
24. aug 2024

@floki1994 nie som si istá, či nebude brať ďalej rodičovský príspevok 🙂 po týchto posledných diskusiách, čo tu čítam, tak tu sa poberajú rodičovské príspevky ešte aj keď dieťa chodí do mimo spádovej škôlky. Nestíham sa diviť.

luliu
24. aug 2024

Nie, nemáš nárok na RP a ani ho už nebudeš dostávať. Dcéru daj do súkromnej škôlky a ty šup do prace

petamich
24. aug 2024

@petronela1985 to ale plati pre deti narodene do 31.8., ktore nezobrali do spadovej skolky, ak ma autorkina v septembri tak jej sa to netyka

petronela1985
24. aug 2024

@petamich jaj, ozaj

petamich
24. aug 2024

Autorka: materska sa pobera 34 tyzdnov a nasledne prechadzas na rodicovsky prispevok, ktory sa pobera do dovrsenia 3 rokov dietata, ak nemas narok na predlzeny zo zdravotnych dovodov dietata, tak dovrsenim 3 rokov zanika a nasledne bud sa vratis do prace, mozes sa zaevidovat na UPSVaR ako nezamestnana a pripadne poberat podporu ak mas narok alebo sa zaevidujes v zdravotnej poistovni ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, tam ale prispevok nie je a dieta vtedy moze byt v skolke len 4 hodiny asi take moznosti su

floki1994
24. aug 2024

@petronela1985 no to nie je autorkin pripad...tipujem ze nedala ani prihlasku do skolky..vsak naco ..chce byt doma 🙃

ns994
24. aug 2024

A nemysli to tak, ze dcera bude mat 3 roky ale syn je mladsi a snim teda este musi byt doma ? Aj ked to by sa asi nepytala takto 😃🙈 Autorka mohla by si to vysvetliť/upresnit. Lebo toto je dost zmatocne. Kolko rokov ma syn ?

mamamasama
24. aug 2024

Mňa by len zaujímalo, kto autorke vybavoval dokumenty k materskej, rodičovskej a pod 😅😳

klarissa25
24. aug 2024

Toto tu máme zase len na rozprudenie diskusie 🤣😀

bublinka1426
24. aug 2024

@lienka.7 my uz asi musime drzat hubku 🙈

domka222
24. aug 2024

@ns994 tiež som to tak pochopila,že má ešte mladšieho syna. Ale zase nechápem, prečo chce dať v práci výpoveď.

bublinka1426
24. aug 2024

@domka222 presne. ved ak este ma narok na rodicak, nech jej PP trva.

ns994
24. aug 2024

@domka222
@bublinka1426
Súhlasím. To nechapem ani ja. Cele je to divne 🙈

zenskyalgoritmus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikachrascova
8. sep 2024

Ahojte dcérka má v októbri pol roka a tým pádom mi končí materská kedy mám ísť na urad požiadať o rodičovský príspevok. Niekedy teraz v septembri alebo stačí začiatkom októbra

226lenka
8. sep 2024

@monikachrascova až keď ti skončí materská

monikachrascova
8. sep 2024

@226lenka ale ja nemám napísané kedy mi končí žiaden papier mi neprišiel o ukončení kde by som to vedela zistiť

226lenka
8. sep 2024

@monikachrascova na stránke Sociálnej poisťovne jelehotnik, tam si to vieš pozrieť

veronikaszabova
8. sep 2024

@monikachrascova na stranke SP mas lehotnik, podla ktoreho si vypocitas, kedy ti konci MP

lilinka88
8. sep 2024

@monikachrascova vezmi kalendár, napočítaj 34 týždňov od nástupu a už budeš vedieť kedy ti končí