Tretia materská, nie reťazový pôrod

anastazia93
16. apr 2023

Ahojte. Chcem sa spýtať ako je to s výpočtom materskej v prípade ak neide o reťazovy pôrod.
Prvé dieťa sa narodilo 2018 druhé 2020, takže tam to bolo všetko ok, a v júli mi končí rodičovská. Tretie máme termín pôrodu v novembri.
A teraz čo s tými 4 mesiacmi?
Resp s 2 lebo veď 6-8 týždňov pôjdem na materskú pred pôrodom.
Ako sa bude počítať materska aby som ju nemala strašné nizku, Ako teoreticky viem nastúpiť na 2 mesiace, ale nie je to pre šéfku výhodné. (Neplánuje má vyhodiť, normálne mi potom podrží miesto ďalej). Ale čo je lepšie ísť na PN alebo nastúpiť (povedala že ak sa nedá inak tak ok)? Vzhľadom na výšku materskej? Ako ste to robili?

pondelok01
16. apr 2023

@anastazia93 materska sa ti bude ratat z vymeriavacieho zakladu za rok 2022, teraz si uz jej vysku neovplyvnis. Ak si okrem rodicaku nemala ziadne zarobky, budu kontaktovat zanestnavatela a spytaju sa ho na predpokladany vymeriavaci zaklad (kolko by ti dalibak by si bola byvala pracovala, moze to byt aj viac ako mas na zmluve, napr ak sa za tu dobu ostatnim zvysovali platy).

sisa2608
16. apr 2023

@anastazia93 ja som si čerpala dovolenku. Co sa mi nazbierala.

anastazia93
autor
16. apr 2023

@pondelok01 no tak som mala aj pri druhom. Že som mala vyssii ako pri prvom.
Podstatné je pre mňa aby som nemala nižšiu.

Pracujem popri rodicaku na pár hodin v týždni u toho istého zamestnávateľa ale na inej pozicii.

anastazia93
autor
16. apr 2023

@sisa2608 a prosím ťa koľko rokov si bola na MD a RD a koľko dní ti vyšlo dovolenky? Apson približne nech šiť o viem predstaviť

sisa2608
16. apr 2023

@anastazia93 syn sa narodil v januári 2017 a dcéra v marci 2020 čiže ja, som čerpala okolo 20 dní. Ja som mala veľa dovolenky lenže ja, som pedagogický zamestnanec. Ale mzdarka v práci ti to vie povedať.