Tlačivo na tehotenské a sídlo firmy

6. jún 2021

Baby posielali/odovzdali ste niektorá tlačivo na tehotenské do pobočky poisťovne ktorá nebola v mieste sídla firmy a bolo to v poriadku? Ofiko sa má posielať tam, kde má firma sidlo ale firma v ktorej pracujem má sídlo úplne inde ako miesto výkonu práce. Sociálku mám kúsok od domu tak mi príde zbytočné to posielať na druhú stranu SR. Nemali ste s tým niekto opletačky? Lebo osobne v tom nevidím problém, sociálka ako sociálka, ale niektoré úradníčky si vedia nájsť problém aj v banalitách.
Ďakujem

evicka2016
6. jún 2021

ahoj, treba dat zamestnavatelovi a on to posle do socialnej poistovne, kam patri

lilinka88
6. jún 2021

@evicka2016 zamestnávateľ s týmto nemá vôbec nič spoločné, nechápem prečo by mal posielať jej "súkromnú" vec
Môžeš to odovzdať aj na inej pobočke alebo iba vhodiť do schránky, len treba počítať aj s tým,že potom dlhšie trvá, kým sa to dostane priamo tam, kam treba

evicka2016
6. jún 2021

@lilinka88 brala som to, ze je zamestnana, ak nie tak jasne, ako pises 😊

jaga18
6. jún 2021

Aj ja mám sídlo zamestnávateľa cez 2 okresy... Poslala som to poštou na pobočku, kde je oficiálna adresa firmy. Vyrozumenie som síce ešte nedostala, aj keď v utorok to už bude 60 dní, zato dávku mi vyplatili hneď.

natalia912
6. jún 2021

Pošli to online na pobočku na druhej strane republiky a máš pokoj🙂

autor
6. jún 2021

@natalia912 chcela som to podávať online ale niektoré baby tu písali že to museli aj tak posielať poštou lebo evidentne nemajú všade rovnaké pravidlá a niektoré sociálne pracovníčky s tým majú problém 🤦‍♀️

autor
6. jún 2021

@jaga18 tak asi kašlem na to a pošlem to poštou tam. Nemajú to moc premyslené...ako keby to nebolo jedno

autor
6. jún 2021

@lilinka88 ďakujem za info 🙂

autor
6. jún 2021

@evicka2016 ďakujem ale zamestnávateľ s tým nič nemá

lilinka88
6. jún 2021

Kľudne to daj online, absolútne vôbec sa to nemusí dokladovať aj originálom. Žiadosť vypises online, prílozis foto tej žiadosti od gynekológa a hotovo. Nič viac k tomu netreba. Alebo varianta dať na tvojej sociálke a oni to odošlú, môžeš rovno aj na obálku napísať,že to má ísť na inú pobočku

natalia912
6. jún 2021

Ja som posielala len online a nebol problém...ale tak príde mi to divné že by si to tetuse na sociálne chceli komplikovať zbytočným papierovanim 🤷

dublinka22
6. jún 2021

@lilinka88 presne takto som to urobila aj ja. Je to najjednoduchsie 🙂

autor
6. jún 2021

@natalia912 tiež to nechápem ale v mnohých diskusiách som to tu čítala. Podám to teda online a keď budú mať problém tak to pri najhoršom pošlem

petamich
6. jún 2021

@evicka2016 tehotensky prispevok nie je ziadost o MD, zamestnavatel nic nepotvrzduje a ani to cez neho nejde = nema s tym nic spolocne 🙂

a autorka - najjednoduchsie je fakt elektronicky alebo potom kludne aj hociktora pobocka, oni si to medzi sebou preposlu, len to o par dni moze predlzit spracovanie :D ja som podavala online 7.4.2021 a nikto odo mna nic pisomne nechcel a uprimne keby chcel, slusne ju poslem dokelu, ked je raz moznost to podat online, tak je moznost to podat online - takze nechapem, preco to chceli aj dodatocne pisomne

autor
6. jún 2021

@petamich predstavujem si tú osobu čo to vyžaduje ako nejakú 50+, frustrovanú pani s fúzami pod nosom 😄 majú v tom niektoré zjavne ešte bordel. Ale tak snáď už vychytali muchy a nebudú nič chcieť