Termín pôrodu mám 5. apríl. Kedy dostanem materskú?

pumperlik
12. jan 2018

Dobrý deň chcela by som sa informovať ,termín poriadku mám 5.4.kedy by som už mala dostať matersku? Ale mám ešte jeden problém maradujem od 16 decembra a môj zamestnávateľ má nenahlasili ešte na socialku

janka2501
12. jan 2018

Ahoj mne sa narodila dcerka 5.4 a prvú materskú som dostala 15.3. PN si mala zaniesť ak k zamestnávateľ nedoručil. Zavolaj na SP a oni ti povedia ako dalej

evittam
13. jan 2018

@pumperlik Co nenahlasil zamestnavatel na SP?! Tvoju PN? Inšpektorát práce a kontrolu od SP!!! Btw.doklad o PN si mohla zaniesť zamestnavatelovi nech ti ho potvrdi a spravi si kopiu a originál si mala zaniest na SP a kopiu si nechať potvrdit o prevzati. A mala by si po probleme. Samozrejme az po prvych 10.dnoch. Prvych 10dni plati PN zamestnavatel. Podľa TP na MD môžeš nastupit bud 8.2. alebo 22.2.2018-zalezi od lekára kedy ta vypise. T.j. prva MD bude za februar v marci alebo v apríli-podla toho ako rýchlo spracuju ziadost o MD na SP. A pozor ziadost o MD nie je zamestnavatel povinný dorucit do SP-cize postup ako som uz napisala vyssie

evittam
13. jan 2018

@pumperlik A prechodku na konci mesiaca staci zamestnavatelovi napr.nascenovat a poslat mailom a original do SP.

pumperlik
autor
13. jan 2018

Nie moju marodku neodniesol na socialku, materskú papiere začínam až teraz riešiť ešte nemám papiere od lekára ,len to že ja som mu tie papiere všetky dala marodku len och ich nikde nezaniesol s

evittam
13. jan 2018

@pumperlik No tak si nesplnil svoje povinnosti-poslala by som mu kontrolu z SP aj inspektoratu práce. Ty mas z coho zit?! On je povinný doručiť po 10dnoch PN zamestnanca na SP. Btw.treba sa spoliehat sam na seba-najlepsie vzdy spraviť ako som uz napisala ak mas nezodpovedneho zamestnavatela.

evittam
13. jan 2018

@pumperlik A ja som ta pochopila ale uz som ti napisala aj ohľadne MD ako najlepsie postupovať a budeš si ista,ze je vsetko tak ako ma byt.

pumperlik
autor
15. jan 2018

stále mi nedviha idem dnes na sociálku sa opýtať čo ďalej