Tehotenstvo a práca

mimula12
9. aug 2023

Ahojte prosim vás viete mi poradiť. Som na rodičovskom a zistila dom že som tehotna. K 30.8mam podanu výpoveď v práci s tým že 1.9 nastupujem do novej prace. Ak oznámim v starej práci že som tehotna a chcem stiahnuť výpoveď pošlú ma kade ľahšie alebo ako mam pokračovať? S prvým synom dom na rodičovskom do novembra. Dakujem za pomoc

petamich
9. aug 2023

ano velmi pravdepodobne poslu 🙂 aky maju dovod akceptovat stiahnutie vypovede, navyse ak si tehotna a robis to nie preto, ze si si uvedomila aky je to uzasny zamestnavatel ale prave kvoli tehotenstvu

kazdopadne, netusim aky mas vztah so zamestnavatelom, ci si bola tak uzasny pracovnik, ze o teba nechcu prist (aj ked teda je viac nez pravdepodobne, ze sa k nim po materskej nevratis, ze ano, ked si chcela odist)

vela moznosti nemas, novemu zamestnavatelovi to nemusis povedat ale ak to zisti, tak v skusobnej ta moze prepustit aj tak, nie z dovodu tehotenstva ale moze, ak to nezisti pocas skusobnej a mas dobu urcitu, je pravdepodobne, ze ti zmluvu nepredlzi, no a teda mozes to este skusit so skoro byvalym zamestnavatelom, ale to som ja osobne velmi skepticka

mimula12
autor
9. aug 2023

@petamich ja som u starého zamestnávateľa bola nútená dať výpoveď nakoľko ki nepovolil úpravu pracovného času a inú prácu pre mňa nemá… nový zamestnavatel by mi isto nepredĺžil zmluvu nakoľko som prijatá len na zástup za materskú dovolenku::.

petamich
9. aug 2023

a ako si predstavujes ten rozhovor? mozem stiahnut vypoved a spytaju sa ta, ci zrazu akceptujes, ze ti neupravia pracovny cas a ty povies co? no neviem si to predstavit 🤷‍♀️ podla mna patova situacia

mimula12
autor
9. aug 2023

@petamich ak by mi povolili stiahnuť výpoveď tak nebudem riešiť či mi ho upravia alebo nie lebo by som nastúpila na PN ku nakoľko ako tehotna tu prácu vykonávať nemôžem a za ďalšie do novembra by som bola na rodičovskom

petamich
9. aug 2023

asi si nerozumieme ;) aku motivaciu ma zamestnavatel umoznit ti stiahnut vypoved? ked sa ta opyta, ze dobre ale pracovny cas neupravim tak povies co? nevadi aj tak pojdem na PN, lebo som zasa tehotna

takze nie, ja byt tvoj zamestnavatel a zistim, ze ma vlaste len chces "vyuzit", lebo si zistila, ze si tehotna a si zamestnanec, ktory sa uz do prace v zivote nevrati, tak s tym nesuhlasim ale tak netusim co a ako mu chces povedat

melanta
9. aug 2023

Takže ty si neni spokojná s podmienkami v práci a preto si dala výpoveď. Teraz si zistila, že si tehotná, tak chceš stiahnuť výpoveď, aby si mohla ísť na platenú PN a aby ti zostalo zamestnanie počas PN, tehotenstva a potom materskej/rodičovskej. Sen každého zamestnávateľa. Veď takto im to narovinu férovo povedz.

mimula12
autor
9. aug 2023

@melanta veď takto to s nimi nsrovimu riešim! Ja dom im povedala Oravy dôvod prečo chcem stihnúť výpoveď a nie klamy a omáčky okolo toho… a nie že ja niesom spokojna s podmienkami ale… ach to je jedno…

anjelicek26
9. aug 2023

@mimula12 ja som dala vypoved pred mesiacom,buduci tyzden zacinam v novej praci.. dnes koncim 6.tyzden..bude ako bude, ja planujem robit aspon do 34.tyzdna normalne a aj pocas materskej na ciastocny uvazok..ziadna drama pre zamestnavatela...aj Tak je to Len Take Kino v hlave,ten prvy trimester je kriticky a planovat sa neda...

veronikaszabova
9. aug 2023

@anjelicek26 jeeeee, moc gratulujem ❤️❤️❤️❤️❤️

mimula12
autor
9. aug 2023

@anjelicek26 dakujem za vaše slova. Spravím tiež asi tak. Dakujem❤️💙 a hlavne veľa stastia. Novému zamestnávateľovi ste oznámili tehotenstvo?

anjelicek26
9. aug 2023

@mimula12 zatial nie,nevidim dovod. O posledne babo sme prisli v 14.tyzdni a boh vie,co bude teraz..som opatrna velmi sama kvoli sebe a nie este rozpravat pred prvym Sonom o Tom cudziemu chlapovi prakticky .. zamestnavatelovi to poviem,ked to zacne byt vidno Alebo Mi nebude byvat dobre, Aby Mi Dal viac Home Office...

ysseba
9. aug 2023

@anjelicek26 Jeeej, gratulujem. Budete pekná a veľká rodinka 🙂 Moc Ti držím palce aby Ti to teraz vyšlo a nech je všetko v poriadku 😍

zmrzlinka2021
9. aug 2023

@anjelicek26 gratulujem 👍

mimula12
autor
9. aug 2023

@anjelicek26 ahaa teraz vidím že ste len 6tt ja som to nejako prehliadla. Tak treba s tým počkať sz bude všetko v poriadku

sense
9. aug 2023

@anjelicek26 gratulujem❤️