Tehotenský príspevok

dominiicka
24. apr 2023

Ahojte, chcem sa spýtať
Keď sa poberá tehotenský príspevok, tak odvody platí štát alebo ?
Ja som bola na PN z prace z ktorej som dostala výpoveď 3/2022 ... PN mi pokračovala do 12/2022
Od 9/2022 som bola na tehotenskom príspevku
Z poisťovne mi bolo povedané ze od 12/2022 do 2/2023 nemám uvedeného platiteľa.
Ja som im povedala ze som bola na tehotenskom a bolo mi povedané ze vtedy štát neplatí odvody..
Viete mi prosím pomôcť ci je to tak alebo ako to je. Sak mi nikto nevie povedať ďakujem

mamina7070
24. apr 2023

ano vtedy neplati za teba stat spravne ti povedali

floki1994
24. apr 2023

@dominiicka povedali ti spravne..ked skoncila Pn mala si sa hlasit bud na urad alebo nova praca..je to tehotensly PRISPEVOK predsa 🙂

petamich
24. apr 2023

uprimne to som este nepocula, ze bola som na tehotenskom prispevku 😃 a to nemyslim nijako v zlom - tehotensky prispevok je prispevok tehotnym zjednodusene pracujucim zenam (alebo tym, ktore su v ochrannej lehote po zaniku nemocenskeho poistenia, ked pracovny pomer skoncil - ako ty napr.) ale pocas tohto obdobia tehotenskeho prispevku neprebera platbu poistneho stat, takze ako bolo pisane vyssie bolo treba sa nahlasit na UPSVaR alebo sa zamestnat alebo si ho platit ako samoplatca

takze si budes musiet zdravotku doplatit za to obdobie 12/2022 a 2/2023

dominiicka
autor
25. apr 2023

Ako náhle mi skončila PN , ja som volala na úrad práce tej žene co ma ma. Povedala mi ze nakoľko som tehotná a mam tehotenský ze na úrad sa hlásiť nemusím.
Ešte 3x som sa jej pýtala ci to tak je , ze áno, som tehotná hlásiť sa nemusím.
Boha len zbytočne peniaze o ktoré zad prídem skrz kravy ktorá nevie asi koľko je 5 a 5 , a robí na úrade....

nafka0483
25. apr 2023

@dominiicka "Krava" za to nemoze, povinnost je na tvojej strane (overit si info). Ano, nemalo by sa to stavat ze podaju nespravne info, ale stava sa to velmi casto.
Preto si treba taketo vyjadrenia pytat vzdy pisomne, overit si to na ich stranke, kde su veci podrobne rozpisane...

dominiicka
autor
25. apr 2023

Len na čo sú tam keď dávajú milne informácie???
Nemajú náhodou ľuďom pomáhať a vysvetliť co sa týka týchto veci ? .. na čo si to budem overovať keď tam pracuje tak hádam vie co sa na úrade robí

veronikaszabova
25. apr 2023

@dominiicka predpokladam, ze ona nepochopila to tvoje, ze " si na tehotenskom". Nakolko tehotensky prispevok je davka, nemozes na nej byt, ako napriklad na rodicovskej dovolenke.

martul
25. apr 2023

@dominiicka tá ,, krava " povedala, že nemusíš byť na úrade, nie že si nemusíš platí zdravotné.

veronikaszabova
25. apr 2023

@dominiicka evidencia na UPSVAR nie je povinna.