Tehotenské štipendium

monikaj23
29. nov 2021

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ako je to s tehotenským štipendiom pre študentky? Dá sa tiež pýtať spatne ? Klasické tehotenské sa da 3 roky spatne, no nikde sa nepíše o štipendiu. Vopred ďakujem ❤️

sisa_s
29. nov 2021

@monikaj23 v ktorom si tyzdni?

agacela
29. nov 2021

Nie a keby si to napíšeš do googlu hneď ti to vyhodí

monikaj23
autor
29. nov 2021

@agacela zle som sa vyjadrila, moja vina. Ja už mám narodene dieťa, akurát keď som bola tehotná tak možnosť tehotenského nebola a ja len chcem vedieť, či sa dá pýtať spatne. Lebo tehotenské od sociálnej sa dá pýtať spatne ale neviem či štipendium.

agacela
29. nov 2021

@monikaj23 požiadať o dávku sa dá aj tri roky spätne, ak sa pôrod, respektíve ukončenie tehotenstva uskutočnilo po 31. marci tohto roka…

Ale štipendium je iné … to ani neporovnávaj …
Veď je problém si zavolat do školy ? Bude to mat na 100% nie kto si tu čo vymyslí ;)

nafka0483
29. nov 2021

@monikaj23 Ani tehotenske nemozes ziadat spatne v pripade ze v case tvojho tehotenstva este neexistovalo.
Darmo pisu 3 roky - to je osetrene do buducnosti, ale nikomu ho nevyplatia spatne do doby ked este taka davka neexistovala. Plati to az od schvalenia.

rikarika
29. nov 2021

@monikaj23 zaziadaj a v najhorsom pripade ti zamietnu. Nic horsie sa nestane.

lienka.7
29. nov 2021

@monikaj23 tehu stipendium sa neda ziadat spatne... si si mala ziadat hned - ked si splnala naroky.

11_martina
29. nov 2021

@monikaj23 nedá sa žiadať spätne

petamich
29. nov 2021

vyssie v prispevku od @agacela je explicitne uvedene, ze spatne sa neda - narok vznika od mesiaca v ktorom studentka o stipendium poziada a splna zaroven podmienky naroku, cize ak len "zabudne" ani vtedy jej ho nedaju a nie o tri roky 🙂 a tie tri roky po A je lehota Socialnej poistovne nie skoly a po B nemozes poziadat spatne o nieco co neexistovalo alebo si v prislusnom case na to nemala narok ;)
ani ja si nemozem poziadat o tehotenske, hoc som bola tehotna od oktobra 2020 a 13TT som splnila v januari, davka sa poskytuje od 1.4.2021, spatne sa mysli, ze by som teraz zistila, ze som na tu davku od 1.4. do porodu narok mala, tak mam cas od 1.4.2021 tri roky na to, aby som si poziadala

monikaj23
autor
29. nov 2021

super ďakujem pekne, ide o to, že ja som sa pýtala už aj na škole, ale kým sa mi to bude riesit, chcela som vedieť názor niekoho, kto to možno už má odskúšané. niekedy rada “veď to máš na googli” nepostačí a tak isto ani zavolaj tam, viem, že niekomu to treba vyslovene povedať. tak isto, ako na nete nie je všetko vysvetlené a bohužiaľ som sa už stretla aj s paniami na soci, ktoré mi nevedia nič povedať ani o klasickom tehotenskom. ale vraví sa, ze čím viac hláv, tým viac rozumu. snad do budúcna rady klikni na google niekto vynechá, lebo verte či nie, ale existuju baby, čo už majú pokukané všetko.. 😅😊