Tehotenské štipendium

miankass
16. júl 2021

Ahojte prosím vás mate niekto skúsenosť s vybavovaním tehotenského štipendiá?? Lebo ja si to práve chcem ísť vybaviť a neviem koho mam prv kontaktovať ako mam vlastne postupovať, prv ísť za gynekológom a povedať mu nech mi vystaví potvrdenie? Alebo prv volať do sociálnej poisťovne nech mi dajú oni potvrdenie ze nemám nárok na tehotensku dávku nakoľko som študentka? Alebo prv do školy ísť? Ako vlastne postupovať ďakujem vám. Ak niekto ma reálnu skúsenosť s týmto že to riešil kľudne nech mi napíše správu.

petamich
16. júl 2021

ako prilohu ziadosti rektorovi (ak si VS) davas potvrdenie od lekara a zaroven potvrdenie zo Socialnej poistovne, ze nemas narok na tehotenske - gynekolog zrejme problem nebude, takze by som asi zacala zavolanim do SocPoist 🙂 a v pripade studentiek narok resp. vyplata vznika v mesiaci podania ziadosti - tak aby si sa nepripravila o peniaze (nevznika ako pri tehotenskom od 13. tt ak splna narok) a riesila to v zasade hned ako sa da

tu je to velmi pekne a detailne spisane https://www.podnikajte.sk/socialne-a-zdravotne-...

miankass
autor
16. júl 2021

@petamich ďakujem Peťka.

lllenuli
17. júl 2021

Pozri v prvom rade stránku školy, ja som mala tlačivo priamo od školy, ktoré som vyplnila ja, gynekologička, sociálka, plus ešte prefoteny občiansky a potvrdenie o štúdiu a všetko som zaslala poštou na odd. štipendií 🙂

miankass
autor
17. júl 2021

@lllenuli ďakujem ibaže ja som SŠ ešte nadstasvbarka, a na našej škole také tlačivo nemáme pretože je to skôr pre chlapcov škola automobilová čiže musím kontaktovať asi tu pani co ma na starosti papierovácky. Ale ďakujem