Tehotenské štipendium

buble2
27. dec 2022

Zdravím, má niekto skúsenosť s tým, či mám nárok na tehotenské štipendium aj v prípade, že študujem na vysokej škole, ale v Českej republike? Teoreticky podmienky ako trvalý pobyt na SR a ostatné spĺňam.

Ďakujem neviem to nikde nájsť.

kateenky
27. dec 2022

@buble2 Ahoj, úplnu skúsenosť s tým nemám. Ja som mala tehu stipendium na VS sloveskej. Ale žiadosť som podavala nášmu dekanovi a podla mna mi peniaze posielala priamo škola. Aj pri zániku som musela oznamovať škole. Takze podla mna nárok nemáš. Ale skus sa popytat u vas na študijnom.

rony2255
27. dec 2022

@buble2 to je skôr otázka na študijné na tvojej VŠ

petamich
27. dec 2022

podla mna nie, tehotenske stipendium vyplaca priamo skola - kazdopadne je to otazka na konkretnu VS (v tomto pripade je to svojim sposobom ako prijem v zahranici, tiez nedostanes matersku od nasej socialnej poistovne, ked mas prijem/nemocenske poistenie v zahranici), pripadne sa informovat, ci v CR nieco take nie je tiez

zuzinabila
27. dec 2022

@buble2 bohuzial nie. tehotenske sa poskytuje studentkam slovenskych VŠ a SŠ(plnoletým)

mogaa
27. dec 2022

Tehotenské štipendium poskytuje škola na ktorej študuješ.....tak si treba zistiť či niečo podobného majú aj ČR a aké sú u nich podmienky na získanie